Tanja Perec potvrdila B normu za EP

Treća na Grand prixu Baranje

19. 11. 2018.

U subotu je održan Turnir Sv. Martina u Belom Manastiru i 2. izborno natjecanje za sastav reprezentacije za EP zračnim oružjem koje će se sljedeće godine održati u Osijeku. Tanja Perec je na turniru ostvarila rezultat od 620,4 kruga i potvrdila B normu za EP.
Ove godine došlo je do promjena u procesu odabira reprezentacije pa je na prva dva izborna natjecanja potrebno ostvariti B normu kako bi se uopće ušlo u uži izbor kandidata za izbor reprezentacije, a na sljedećim izbornim natjecanjima je zatim potrebno ostvariti A normu. Za sada Tanja odrađuje sve po planu.
Sljedećeg dana održan je Grand prix Baranje na kojem je Tanja ostvarila vrhunski rezultat od 625,1 krug i nastavila u ritmu rezultata s potkraj prošlogodišnje sezone koja je završila sa SP-om u Koreji. Uvrstila se u finale na 2. poziciji, a nakon finala osvojila brončanu medalju. Prvo mjesto osvojila je rumunjka Roxana Sidi, a srebro Urška Kuharič iz Slovenije.
Sljedećeg vikenda Tanju očekuje međunarodni turnir u Mađarskoj.