Srebrna balkanska medalja za Dudek i Hižman

Nastupila i Jambrović

17. 07. 2017.

Proteklog je vikenda održano Seniorsko prvenstvo Balkana u atletici. Hrvatska je osvojila nekoliko odličja, a među njima je srebrna medalja hrvatske ženske štafete 4×400 m. Članice varaždinske Slobode, Kristina Dudek i Marija Hižman, uvelike su pridonijele čvrstom drugom mjestu štafete, iza favorizirane Rumunjske.
Pojedinačno, Kristina Dudek je nastupila i na 400 m te zauzela 6. mjesto s vremenom 55,21 s. U utrci na 100 m Mateja Jambrović plasirala se na 10. mjesto s vremenom 12,38, što je njezin rezultat sezone. Mateja je s Kristinom nastupila i u sastavu hrvatske štafete 4×100 m koja je, nažalost, diskvalificirana.
U reprezentaciju je bio pozvan i Slobodin bacač kladiva i državni prvak Mirko Mičuda, ali je nastup odbio bez obrazloženja. Uz tri Slobodine atletičarke, u sastavu reprezentacije bio je i nekadašnji član kluba, Varaždinac Viktor Domislović i to kao član zdravstvene komisije i liječnik reprezentacije.