Srakari iznenadili Slobodu ŠN

Županijske nogometne lige

09. 10. 2017.

Nikakvih promjena nije donijelo 8. kolo Prve županijske lige. Dubravka/Zagorac minimalnom je pobjedom protiv Zadrugara (2:1) zadržala prvo mjesto i šest bodova prednosti ispred Ivančice. Dubravka je povela golom Toplaka u 7. minuti, poravnao je Pačko u 15. iz jedanaesterca, a pobjedonosni gol domaćinu donosi Jurica Čurila u 68. minuti. Ivančani su svladali Plitvicu Selnik 2:0 golovima Darka Jagića.
U Drugoj ŽNL veliko iznenađenje dogodilo se u Sračincu. Tamo su Srakari pobijedili Slobodu ŠN 2:1. Novoselac je doveo Sračinec u vodstvo u 56. minuti, izjednačio je iz penala Habek u 60., a onda je, opet iz penala, pobjedu domaćinu donio Vuković osam minuta kasnije. Treba spomenuti kako je u ovoj utakmici sudac podijelio čak devet kartona. Četiri žuta i dva crvena dobili su Varaždinci, a tri žuta domaćini. Biškupečka Mladost, sa samo dvanaest igrača u zapisniku, pobijedila je Karlovec na njegovom terenu 4:1. Strijelci za Mladost bili su dvaput Vincek te po jednom Zajec i Zorman.
U Trećoj ŽNL toplička Mladost, koja je u srijedu izgubila u Kupu od Varteksa čak 18:0, glatko je pobijedila Udarnik 3:0.
Rezultati 8. kola varaždinskih županijskih liga:
Prva ŽNL: Lepoglava – Mladost (M) 0:2, Budućnost – Obreš 2:0, Polet (C) – Polet (T) 2:3, Dubravka/Zagorac – Zadrugar 2:1, Ivančica – Plitvica (S) 2:0, Drava – Rudar 9:0, Podravac Kitro – Mladost (Š) 1:4. Poredak: 1. Dubravka/Zagorac 22, 2. Ivančica 16, 3. Mladost (Š) 15, 4. Polet (T) 13 itd.
Druga ŽNL: Sračinec – Sloboda ŠN 2:1, Novakovec – Dinamo (B) 0:1, Orač – Dinamo (A) 2:0, Trnje – Čevo 0:3, Karlovec – Mladost (Vž) 1:4, Sloboda (T) – Nova Ves 4:0, Vinica – Dinamo 01 2:0. Poredak: 1. Čevo 19, 2. Sloboda (T) 19, 3. Vinica 18, 4. Mladost (Vž) 17 itd.
Treća ŽNL: Beretinec – Vratno 8:0, Bratstvo – Vindija 2:1, Klenovnik – Omladinac 10:0, Mladost (VT) – Udarnik 3:0. Poredak: 1. Beretinec 18, 2. Mladost (VT) 18, 3. Podravac 16, 4. Udarnik 10 itd.