Španjolci prejaki za Čehe, Danci za Mađare

Počeo rukometni Euro u Varaždinu

14. 01. 2018.

Rukometni Euro je počeo i u Varaždinu!
U odličnoj atmosferi i lijepo ispunjenoj Areni, skupinu D otovorili su Španjolska i Češka. Nažalost, Varaždinci i njihovi gosti nisu imali prilike gledati neizvjestan dvoboj. Španjolska je doslovce pregazila Čehe rezultatom 32:15 (16:9) i time samo potvrdila najave rukometnih stručnjaka kako je jedan od velikih favorita ovog prvenstva. Slabi Česi držali su se do 12. minute i rezultata 5:4 nakon čega Španjolci rade seriju 4:0 i rješavaju utakmicu. Sjajne Španjolce predvodili su Riverea, Entrerrios i Sole s 5 golova, a i isto toliko postigao je i najefikasniji Čeh Stanislav Kasparek.
Brojni mađarski navijači stvorili su izvrstan štimung u prepunoj varaždinskoj Areni, ali nije pomoglo. Unatoč podršci s tribina njihovi su reprezentativci morali priznati da je Danska u ovom trenutku bolja i kvalitetnija momčad. Predvođeni svojim superstarom Mikkelom Hansenom Danci su, unatoč žestokom otporu, uspjeli slomiti Mađare u prvoj polovici drugog poluvremena. Prvi dio završio je s dva razlike za Dance (14:12), a u nastavku su Mađari u jednom trenutku uspjeli i poravnati (16:16), no nakon toga sve je otišlo na stranu Danske do konačnih 32:25. Schmidt sa 7 i Mikkel Hansen sa 6 golova bili su najefikasniji kod Danske, a Lekai s 5 i Bartok s 4 kod Mađarske.
U ponedjeljak, u 2. kolu ove skupine, Mađari igraju sa Španjolcima, a Danci s Česima.