Šoštarićevim hat-trickom Varteks do jesenskog naslova

Nedeljanec - Varteks 2:4

12. 11. 2018.

Lokalni derbi 13. kola 4. Lige Varaždin – Čakovec u Nedeljancu su odigrali istoimeni domaćin i vodeći Varteks. Pred tristotinjak gledatelja Varteks je slavio 4:2 i time osvojio jesenski naslov prvaka. U prvom dijelu utakmice bio je to „one man show“ u režiji Tihomira Šoštarića. Prvi gol za Varteks postigao je u 4. minuti, no domaći su samo četiri minute kasnije poravnali na 1:1 preko Glavaša. Potom je Šoštarić s još dva gola, u 14. i 35. minuti odveo svoje Varteksovce na lijepih 3:1. U nastavku stvar je „zakuhao“ Gredelj u 60. minuti, da bi sve dileme oko pobjednika ovog zanimljivog dvoboja riješio Karić tri minute prije kraja. Varteksov dvojac Karić – Šoštarić u ovih 13 kola postigao je ukupno 26 golova. Šoštarić 14, a Karić 12.
Dubravka/Zagorac teško je stradala u Nedelišću gdje je poražena 5:1. Nedelišće je golovima Mesarića, Pompera i Juraka u 31. minuti imalo već 3:0. Nekakvu nadu dečkima iz Turčina vratio je Conjar u drugoj minuti nastavka, ali potom Vizinger s dva gola donosi visoku pobjedu domaćinu.
Mario Kovačević unio je dozu profesionalizma u inače dobru momčad Poleta iz Svetog Martina i to se odmah vidi na rezultatima. U prošlom kolu bili su efikasni protiv Jalžabeta (6:0), a ovom su s 5:0 pobijedili Međimurec u Dunjkovcu.
Očajno slabi Novi Marof „popio“ je čak devet komada od Jalžabeta, dok je Bednja brzo preboljela poraz od Varteksa u prošlom kolu i doma svladala neugodnu Mladost Komet 3:1.

Rezultati 13. kola 4. Lige Vž-Čk: Rudar – Omladinac 1:0, Sloga – Dinamo 0:3, Pušćine – Podravina 0:0, Jalžabet – Novi Marof 9:0, Bednja – Mladost 3:1, Međimurec – Polet 0:5, Nedelišće – Dubravka/Zagorac 5:1, Nedeljanec – Varteks 2:4.
Poredak: 1. Varteks 35, 2. Bednja 29, 3. Polet 26, 4. Pušćine 24, 5. Nedelišće 22, 6. Rudar 20, 7. Dinamo 19, 8. Međimurec 19, 9. Mladost 18, 10. Podravina 17, 11. Nedeljanec 17, 12. Dubravka 13, 13. Sloga 13, 14. Jalžabet 11, 15. Novi Marof 7, 16. Omladinac 6.