Sloga “gazi”

MŽNL Čk-Vž

27. 09. 2016.

Nevjerojatan je niz čakovečke Sloge. U međimurskom derbiju u Murskom Središću svladali su Rudar i ostvarili već petu pobjedu u prvenstvu koja ih je zadržala na vrhu prvenstvene ljestvice. Kao i protiv Međimurca u prošlom kolu gol odluke postigao je Fučko u 54. minuti.
Varteks je opet razočarao. Nakon prošlotjednog neočekivanog poraza protiv Poleta, izgubili su dva boda protiv Novog Marofa. U prvom dijelu potpuna dominacija domaćina. Poveli su golom Medveda u 19. minuti, no izjednačio je Pavlović u 35., da bi onda Spasić u 41. vratio vodstvo Varaždincima. U drugom dijelu Varteks je neobjašnjivo pao u igri iako je kod 2:1 imao i stativu. Marofčani su to iskoristili i potpuno zasluženo došli do boda. Strijelac za 2:2 bio je Barišić u 74. minuti.
U Pušćinama Jalžabet je došao do druge uzastopne pobjede. Pušćine su napadale, stvarale šanse, ali, kao i protiv Hajduka u srijedu, nesavladiv je bio golman Špicer. Pomper je Lackovu momčad doveo u vodstvo u 73. minuti, brzo je izjednačio Celinger, a onda gruba greška obrane domaćih i Sakač ponovno Jalžabetu donosi prednost. Nakon toga raspad sistema u domaćoj momčadi što koristi Pomper u 89. minuti i postavlja konačan rezultat. Nakon utakmice trener Pušćina Dejan Car podnio je ostavku.
– Četvrtu sezonu sam u Pušćinama i mislim da je došlo do laganog zasićenja. Ove jeseni rezultati nas ne maze, osvojili smo u šest kola samo tri boda što je sigurno premalo i smatram da momčad treba probati s novim trenerom – kratak je bio Car nakon utakmice.
Čini se da je za Nedeljančane ova liga ipak malo preteška. Na domaćem terenu poraženi su od Poleta iz Svetog Martina na Muri 3:1. Iako su poveli preko Marka Kovačića u 16. minuti Nedaljančani nisu izdržali. Izjednačio je Ferlin u 34., Barat je doveo goste u vodstvo u 52., a točku na „i“ stavio je Bobičanec u 60. minuti.
Podravina je u Kućanu teško stigla do pobjede i 13-tog boda u prvenstvu. Matijašec je u 30. minuti doveo Ludbrežane u vodstvo, ali je sve na početak vratio Vrbek u 68. minuti. Sreća je ipak bila na strani gostiju jer je osam minuta prije kraja Dino Sušec pogodio za 1:2. Utakmica je bila prilično gruba pa je sudac Bojan Juras iz Vučetinca podijelio čak sedam žutih kartona, četiri Podravini i tri Zelengaju.
Plitvica je opet pokazala svoju nepredvidivost. U Prelogu je uspjela doći do punog plijena protiv favorizirane Mladosti. Luka Tomašić doveo je Gojančane u vodstvo u 16. minuti, izjednačio je Pišpek u 24., a gol odluke pao je u 83. minuti kada je za 2:1 strijelac bio Jošua Horvat. I na ovoj je utakmici bilo prilično grubo, i ovdje su domaći dobili tri, a gosti četiri žuta kartona.
Zadrugar je poražen u Slakovcu od Slobode 3:1. Petek je doveo Slobodu u vodstvo u 12. minuti, Novak je u 30. izjednačio, a onda je Begović iz penala u 64. doveo domaće do novog vodstva. U samoj završnici za 3:1 pogodio Pintarić.
MŽNL; 6. kolo: Sloboda – Zadrugar 3:1, Zelengaj – Podravina 1:2, Mladost – Plitvica 1:2, Rudar – Sloga 0:1, Pušćine – Jalžabet 1:3, Varteks – Novi Marof 2:2, Međimurec – Nedelišće 3:1, Nedeljanec – Polet 1:3.
Poredak: 1. Sloga 16, 2. Polet 13, 3. Podravina 13, 4. Međimurec 12, 5. Varteks 10, 6. Novi Marof 10… 9. Jalžabet 8… 11. Zelengaj 7, 12. Plitvica 7… 14. Nedeljanec 4, 15. Zadrugar 4, 16. Pušćine 3.