Slalom Svjetskog kupa na Sljemenu: Rodeš 25.

Pobjednik Francuz Clement Noel

05. 01. 2020.

Varaždinski skijaš Istok Rodeš osvojio je 25. mjesto u muškom slalomu Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Snow Queen Trophy 2020 na Sljemenu. Za pobjednikom Francuzom Clementom Noelom zaostao je 1 sekundu i 64 stotinke.
– Trebam bit zadovoljan, razlika je u detaljima. Ovo nije moje najbolje skijanje, ali kad pogledate zaostatak od 1,64 treba biti zadovoljan. No nije to ni blizu kaj mogu. Možda sam danas previše htio, ali nisam uspio povezat napadački ritam – izjavio je Istok nakon utrke.
Rodeš je jedini hrvatski skijaš s bodovima na Sljemenu. Leon Nikić bio je 39., a Filip Zubčić 40., dok Elias Kolega, Matej Vidović i Samuel Kolega nisu završili prvu vožnju.
S novih 6 bodova Rodeš ih ima 30 i 22. je u poretku slaloma te 81. u ukupnom poretku Svjetskog kupa.
Sljedeći slalom vozi se već u srijedu, 8. siječnja, u talijanskoj Madonni di Campiglio.