U sjajnoj atmosferi u Sračincu Varteks svladao Bednju

Varteks - Bednja 2:0

03. 11. 2018.

U derbiju jeseni, u pravoj navijačkoj atmosferi pred nekih 600 gledatelja, Varteks je svladao Bednju 2:0 golovima legendarnog Veldina Karića u 55. i 76. minuti utakmice.
U prvom poluvremenu prava šahovska partija bez ijedne prave prilike. Oprezno su igrale obje momčadi, nitko nije želio preuzeti previše rizika. Vidjelo se da su Paska i Orehovec dobro proučili svoje protivnike. Varteks je ipak stigao do vodstva u 55. minuti kada je nakon prekida, i očito uigrane akcije, Novoselec odigrao loptu na drugu stativu gdje je Karić s pet metara glavom poslao u mrežu. Nakon toga Bednja je pala, a Varteks je potpuno zagospodario terenom. Na 2:0 povisio je opet Karić iz blizine nakon povratne lopte Kuhara.
– Zasluženo smo pobijedili u jednoj čvrstoj i tvrdoj utakmici. Rekao bih, pravi derbi. Igrali smo čvrstu obranu i čekali svoju priliku. Karić je opet pokazao da je nogometni velemajstor. Načeo je goste i onda je sve bilo lakše jer su potpuno pali. Mogli smo i uvjerljivije pobijediti, ali i ovako je dobro. Svojim navijanjem White Stonesi su me oduševili i velika im hvala, ovo je i njihova pobjeda – rekao je vidno zadovoljni trener Varteksa želimir Orehovec.
Mario Kovačević odlično je debitirao na klupi Poleta iz Svetog Martina na Muri. Uz hat-trick Tomice Medveda Polet je pobijedio Jalžabet 6:0.
Rezultati današnjih utakmica 12. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Varteks – Bednja 2:0, Podravina – Sloga 0:1, Mladost Komet – Rudar 0:3, Omladinac – Pušćine 1:3, Polet – Jalžabet 6:0. Sutra od 14 sati sastaju se: Novi Marof – Nedeljanec, Dinamo – Nedelišće, Dubravka/Zagorac – Međimurec.
Poredak: 1. Varteks 32, 2. Bednja 26, 3. Polet 23, 4. Pušćine 23, itd.