Šest naslova državnih prvaka

KKK Varteks

18. 09. 2018.

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Prvenstvu Hrvatske u kajaku i kanuu na divljim vodama za kadete, juniore i seniore u slalomu koje se održalo na rijeci Savi u Zagrebu u konkurenciji 70 natjecatelja iz Hrvatske.
U kategoriji kajaka jednosjeda (K-1) kod kadeta naslov državnog prvaka osvojio je Roko Bengeri, dok je David Šestak osvojio drugo mjesto, Jan Petrić četvrto mjesto i Alen Ozimec deveto mjesto. Roko Bengeri osvojio je naslov državnog prvaka i u kategoriji kanu jednosjed (C-1) kadeti.
U ekipnoj vožnji kajaka jednosjeda 3xK-1 kadetska ekipa u sastavu David Šestak – Roko Bengeri – Jan Petrić osvojila je naslov državnih prvaka.
U kategoriji kajaka jednosjeda (K-1) kod juniorki naslov državnog prvaka osvojila je Katja Bengeri, dok je Maja Štimac osvojila drugo mjesto. U kategoriji kanu jednosjed (C-1) juniorke naslov državnog prvaka osvojila je Katja Bengeri.
U kategoriji kajak jednosjed juniori (K-1) Nikola Novosel osvojio je peto mjesto, Leon Petrić plasirao se na trinaesto, Antonio Juraga četrnaesto i Ivo Gabud na devetnaesto mjesto. U kategoriji mješovitog kanu dvosjeda (C-2) kod juniora pobijedili su Katja i Roko Bengeri.
U ekipnoj vožnji kajaka jednosjeda 3xK-1 juniori ekipa u sastavu Roko Bengeri – Katja Bengeri – Nikola Novosel osvojila je drugo mjesto, a ekipa Leon Petrić – Ivo Gabud – Antonio Juraga bila je četvrta.
Kod seniora nastupio je Darko Tomašek koji je u kajaku jednosjedu zauzeo dvadesettreće mjesto, a u kanu jednosjedu dvadeseto. Ekipa kanu jednosjeda 3xC-1 seniori u sastavu Roko Bengeri – Katja Bengeri – Darko Tomašek osvojila je peto mjesto.