Rutinirano do pobjede

Varaždin – Oriolik 2:0

27. 09. 2016.

Slaven Belupo ipak nije ostavio dubljeg traga na nogometašima Varaždina. Bez većih problema svladali su skromnu momčad Oriolika 2:0, ostvarili petu pobjedu u ovom prvenstvu i zadržali vodeće mjesto na tablici.
Mnogi su se pribojavali ovog susreta jer maratonska kup utakmica sa Slavenom prilično je iscrpila igrače Varaždina. No širina igračkog kadra ipak je omogućila Telebaru da napravi neke rošade u momčadi. Tako je od prve minute zaigrao Novoselec na desnom boku, Sambolec je dobio priliku na lijevoj strani, a od prve minute zaigrao je i Matija Kolarić. Iznenađujuće na klupi je ostao Golubar, dok zbog bolesti u zapisniku nije bilo Mujanovića.
Sama utakmica bila je jednosmjerna. Sasvim očekivano Varaždin je dominirao, imao je posjed lopte veći od 80 posto, a gosti su se orijentirali na obranu s dvostrukim blokom ispred svojeg vratara Hercega. Jedini „slobodan“ bio je Milinković koji pak je loptu taknuo, možda, dva-tri puta. Teško je takav gostujući bunker bilo probiti. Varaždin je naravno napadao većinom preko bokova, Vuka i Jerteca, jer sredina je bila „pregusta“. No nije baš išlo.
Prvu ozbiljniju prijetnju ipak su imali igrači Oriolika preko Marinovića koji je pucao sa 14 metara, ali je mladi Galoši bio na mjestu. U 16. minuti brzonogi Vuk je s desne strane uputio centaršut, a jedan igrač gostiju rukom blokirao i sudac je pokazao na bijelu točku. Jagačić je slabo pucao i golman Herceg je bez problema to obranio. Nije to obeshrabrilo domaćina. I dalje je „stiskao“, ali bez nekih konkretnijih prilika, da bi onda Režić iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio nebranjeni dio mreže Hercega koji je očito loše postavio svoj živi zid. Konačno 1:0!
Na drugi gol moralo se čekati sve do zadnje minute prvog dijela. Vuk je opet pobjegao svojem čuvaru, ušao u šesnaesterac gdje ga je pokosio Kuzmić i sudac je drugi puta pokazao na jedanaesterac. Ovoga puta loptu je uzeo Kresinger i sigurno pogodio za 2:0. S ovim rezultatom kao da su se pomirili i jedni i drugi. Varaždin je i u nastavku apsolutno dominirao, ali nije uspio iskoristiti još dvije-tri izgledne prilike za povećanje vodstva.
Dario Jertec, igrač Varaždina: Teško se bilo motivirati za ovu utakmicu jer smo se poprilično „ispraznili“ protiv Slavena. Ipak odigrali smo dobro i rutinirano došli do pobjede. Najvažnije je da se nitko nije ozlijedio. Znamo koji nam je cilj, idemo utakmicu po utakmicu i skupljamo bodove.
Rezultati 6. kola 3. HNL istok: Belišće – Đakovo 5:0, Mladost- Vukovar 2:1, Višnjevac – Osijek s.d.d. 2:5, Slavija – Marosnija 0:0, Varaždin – Oriolik 2:0, Koprivnica – Bjelovar 2:0.
Vodi Varaždin sa 16 bodova ispred Međimurja koje ima 13 i utakmicu manje, na trećem je mjestu Mladost s 12 bodova itd.