Remi Varaždina i Hajduka II

2. HNL

17. 03. 2018.

Varaždin ipak nije uspio doći do treće pobjede za redom. Nakon odlične utakmice, po užasno teškom terenu i jakoj kiši, protiv druge momčadi Hajduka ostvarili su samo remi.
Nije moglo bolje početi za domaće koji su poveli već u 11. minuti i to iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca kojeg je realizirao Drožđek. Nakon vodstva domaćin se nepotrebno povukao, sredina terena je stala i Hajduk je polako preuzimao inicijativu. Stvorio je i dvije, tri izvrsne prilike, ali je odlično branio Nevistić. A onda u samoj završnici prvog dijela Nejašimić je „okrenuo“ Jevtovskog, opalio s 20 metara i pogodio donji lijevi kut domaćeg gola. Nevestić ništa nije mogao.
Drugo poluvrijeme sasvim druga priča, barem što se Varaždina tiče. Očito je trener Kovačević imao puno toga za reći svojim igračima koji su krenuli borbeno, agresivno i, što je najvažnije, počeli su igrati. Bilo je krasnih akcija po teškom terenu koji je svake minute bio sve gori. Tako je Drožđek nakon solo akcije pucao iz mrtvog kuta, ali je njegov udarac obranio Ljubić. Potom je Bamidele, na dodavanje Jerteca, opalio s 20 metara i pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa. Bilo je to u 59. minuti. Samo tri minute kasnije Senić je glavom pucao kraj gola, a onda u 66. minuti konačno vodstvo domaćina. Drožđek je odlično probio lijevu stranu, uputio loptu sasvim desno gdje je natrčao Glavica i pogodio za 2:1. Hajduk se nije predavao pa je u 77. minuti Delić iz izgledne prilike pucao pokraj gola. Izjednačenje je stiglo u 81. minuti kada je varaždinska obrana loše reagirala na jednu dubinsku loptu koju je u gol pospremio Jurić. Mogao je Varaždin i treći puta povesti, kada je u 85. minuti Bamidele u odličnoj poziciji pucao preko gola. I to nije bilo sve. Samo minutu prije kraja Delić je opet bio u prilici, pucao je s desne strane, s nekih 14 metara, ali Nevistić skida zicer. Sve u svemu vrlo dobra nogometna predstava u kojoj su do pobjede mogle obje momčadi.
Siniša Oreščanin, trener Hajduka: Svaka čast igračima na igri koju su pružili na ovakvom terenu. Bilo je odličnih poteza i akcija. Možemo biti zadovoljni rezultatom, ostavili smo dobar dojam i potvrdili da smo na dobrom putu.
Mario Kovačević, trener Varaždina: Dvije utakmice smo pobijedili, ali ovu treću nismo. Imali smo vodstvo u dva navrata i zato ostaje žal za ispuštenom pobjedom. Nepotrebno smo se povukli nakon vodstva, ali smo u nastavku bili puno bolji, stvarali prilike, poveli i onda nesretno primili gol. Mislim da smo ostavili dobar dojam u ove tri utakmice i da možemo biti optimisti jer još je jedanaest kola do kraja.
Varaždin – Hajduk II 2:2 (1:1)
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 1000. Sudac: Župan (Bjelovar). Žuti kartoni: Glavica (Varaždin), Kreković, Palaversa, Šuto (Hajduk).
Strijelci: 1:0 Drožđek (11-11m), 1:1 Nejašmić (45), 2:1 Glavica (68), 2:2 Jurić (80).
Varaždin: Nevistić, Bamidele, Senić, Čelić, Šimek (od 87. Balta Jelić), Jevtovski (od 84. Hranilović), Golubar, Glavica (od 70. Kolarić), Jertec, Drođek, Sačer.
Hajduk II: Ljubić, Relota (od 58. Pasariček), Šuto, Batarelo, Bradarić, Jurić, Nejašmić, Palaversa (od 69. Ćurić), Teklić (od 87. Barišić), Delić, Kreković.