Na prvenstvu Hrvatske Simona Jambrošić 2., a Andrej Hladnik 7.

AK Varaždin

21. 04. 2021.

U Zagrebu je u nedjelju po prohladnom i kišovitom vremenu u organizaciji HAAK Mladost održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 10000 m te hodanju na stazi.
U muškoj utrci na 10000 m pobijedio je Dino Bošnjak (AK Velika Gorica) u vremenu 30:20,7 ispred Tomislava Novosela (AK Karlovac) u vremenu 30:33,5 dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Petar Bratulić (AK Agram) s istrčanih 31:00,6. U ženskoj utrci na 10000 m najbolja je bila hrvatska rekorderka u toj disciplini Bojana Bjeljac koja je ovu dionicu istrčala za 33:55,2 ispred Ane Štefulj (AK Agram) – 34:29,3 dok je 3. mjesto osvojila Tea Faber (AK Dubrovnik) u vremenu 36:14,5. U utrci juniora na 10000 m pobijedio je Florijan Rožić sa 33:49,2, a kod juniorki Lorena Bartaković s novim mlađe juniorskim rekordom Hrvatske sa 36:47,1.
AK Varaždin imao je predstavnicu u juniorskoj konkurenciji Simonu Jambrošić koja je u vrlo hrabroj utrci istrčala svoju prvu desetku na stazi i to u odličnom vremenu 38:07;8. Na kraju je ispred nje bila samo Lorena Bartaković (AK Agram) koja je istrčala novi mlađe juniorski rekord Hrvatske u vremenu 36:47,1. Treće mjesto osvojila je Hana Malović (AK Agram) u vremenu 39:10,8.
Na ovom natjecanju nastupio je i član AK Varaždin Andrej Hladnik u seniorskoj konkurenciji. Andrej je rutinski odradio utrku i s novim osobnim rekordom 32:54,8 osvojio vrlo dobro 7. mjesto u zaista jakoj konkurenciji. Ovom utrkom opet je samo potvrdio svoj kontinuirani napredak.