Prva pobjeda Dabrova

GRK Varaždin 1930 - Gorica 32:29

21. 10. 2018.

Bez svojeg trenera Duke Puljevića, koji je zbog problema sa srcem završio u bolnici, izuzetno borbeni i motivirani Dabrovi ostvarili su prvu pobjedu u ovom prvenstvu. Puljevićev pomoćnik Vladimir Malner hrabro je krenuo u utakmicu. Na gol je postavio mladog osmanaestogodišnjaka Filipa Baranašića i pogodio! Baranašić, uz ništa slabijeg Dominika Novaka, bio je prvo ime utakmice. Nevjerojatno koliko je hrabrosti i odlučnosti bilo u ovom mladiću. Kao da je želio pokazati da je mjesto među vratnicama zaslužio i prije. No vratimo se tijeku utakmice. Varaždin je krenuo odlično. Poveo je 4:1 i održavao tri, četiri, gola prednosti da bi u 18. minuti Gorica, nakon nekoliko uzastopnih tehničkih grešaka domaćina, došla na gol zaostatka (9:8). Malnar je pozvao minutu odmora i nakon toga Dabrovi opet odlaze na četiri razlike koje su zadržali do kraja poluvremena. U nastavku uz tri odlične obrane Baranašića i ubojitog Novaka u napadu, Dabrovi u 40. minuti dolaze do prednosti od 20:14. No Gorica prelazi na duboku 5:1 obranu i pred kraj utakmice, prvo u 55. minuti, stiže na 28:26, a samo dvije minute prije kraja golom Žarkovića i na 29:28. Glavaš vraća na dva razlike, Čavar opet smanjuje na gol zaostatka, zatim Vidaček odvodi domaće na 31:29, a odmah potom Baranašić brani zicer i prva pobjeda je osigurana. Možda je sve trebalo biti i ranije gotovo jer imali su šest razlike u pojedinim trenucima, ali mlada je to momčad koja tek sazrijeva, a potencijal koji posjeduje nije potrebno niti spominjati. Svi su dali velik obol ovoj pobjedi, ali dva igrača posebno su se istakla. Baranšić na golu, sa svojih 14 obrana, i Dominik Novak, koji je poput Hansena „trgao“ mrežu Gorice postigavši 11 golova.
Filip Baranšić, vratar Varaždina: Svaka čast suigračima koji su dali sve od sebe kako bismo došli do ove pobjede koja nam puno znači. Utakmica je bila izuzetno borbena, ginulo se za svaku loptu. Malo smo se opustili pred kraj, Gorica je zaprijetila, ali izvukli smo pobjedu koju smo apsolutno zaslužili. Imao sam malu tremu na početku, ali onu pozitivnu. Nakon dvije, tri, obrane krenulo me i danas nitko sretniji od mene.
Dominik Novak, igrač Varaždina: Velika, zaslužena pobjeda koju posvećujemo našem treneru koji je završio u bolnici. Odigrali smo hrabro, znali smo da nemamo puno igrača u rosteru, ali mi koji smo nastupili dali smo sve od sebe. Krenuli smo odlično u utakmicu, vodili cijelo vrijeme, na kraju Gorica nam se približila, ali izdržali smo i osvojili vrijedne bodove.

GRK Varaždin 1930 – Gorica 32:29 (17:13)
GRK Varaždin 1930: Baranašić (14), Meštrić, Črnila, Špruk 3, Vargek, Pedić 3, Novak 11, Divjak, Glavaš 9, Vidaček 3, Puček, Budinski, Artić, Tači, Levak 3, Kaštelan.
Sedmerci: Varaždin 6/7, Gorica 2/2. Isključenja: Varaždin 2, Gorica 6 minuta.
Gorica: Lončar (4), Totić (5), Ceković 1, Borić 1, Marjanović 3, Laljek 2, Goričanec, Negran 1, Pušić, Salić 2, Čavar 13,Vučićević, Žarković 2, Goršeta, Spahić 2, Barišić 2.

Rezultati 5. kola Premijer lige: Dubrava – Poreč 27:22, Rudar – Umag 27:28, Sesvete – Spačva 35:26, Rudan – Zamet 27:24.
Poredak: 1. Umag 10, 2. Dubrava 10, 3. Sesvete 8, 4. Rudan 6, 5. Poreč 5, 6. Spačva 4, 7. GRK Varaždin 1930 3, 8. Zamet 2, 9. Rudar 2, 10. Gorica 0.