Porazi Nedeljanca i Zelengaja, remi Plitvice

4. HNL Varaždin-Čakovec

14. 05. 2018.

Županijski derbi u Gojancu, između Plitvice i Novog Marofa, završio je bez pobjednika. Plitvica je povela autogolom Zrne u 17. minuti, Sabolić je u 40. izjednačio, a u 43. minuti Turković je donio prednost Marofčanima. U nastavku Plitvica je preko Tomašića iz jedanaesterca uspjela samo izjednačiti, ali ne i stići do toliko željene pobjede i sada se nalazi u izuzetno teškoj situaciji.
Zanimljivo je bilo u Dunjkovcu gdje su se sastali Međimurec i Nedeljanec koji je u zadnje tri utakmice ostvario tri pobjede. Domaći su preko Šoštarića i Ignjića poveli 2:0, ali su dvaput Matučec i Kovačić do 59. minute preokrenuli rezultat u korist Nedeljančana. Međutim, onda je opet slijedio nevjerojatan preokret i to u režiji međimurskih Japanaca. Dvaput Yokoyama te po jednom Tomoki i Hrustek postižu četiri gola i Međimurec slavi s ukupnih 6:3.
Zelengaj se dosta dobro držao protiv vodećeg Poleta, ali je na kraju ipak poklekao. Ferlin je u 11. minuti doveo goste iz Svetog Martina u vodstvo, Zelengaj je nakon toga napadao, promašivao, a onda u završnici primio drugi gol i izgubio. Strijelac je bio Goričanec u 87. minuti. Treba spomenuti kako je Polet od 49. minute igrao s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Karlovčec.
Rezultati 25. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Zelengaj – Polet 0:2, Rudar – Bednja 0:0, Sloboda – Sloga 3:0, Podravina – Dinamo 1:2, Mladost Komet – Nedelišće 1:2, Jalžabet – Pušćine 2:1, Plitvica – Novi Marof 2:2, Međimurec – Nedeljanec 6:3.
Poredak: 1. Polet 54, 2. Nedelišće 53, 3. Bednja 50… 7. Podravina 34… 10. Nedeljanec 29, 11. Novi Marof 29… 13. Zelengaj 25, 14. Jalžabet 25, 15. Sloboda 20, 16. Plitvica 18.