Poraz Varteksa, remi Poleta

4. liga Vž-Čk

12. 05. 2019.

Moglo bi se slobodno reći kako je 25. kolo Četvrte nogometne lige Varaždin – Čakovec donijelo dva poprilična iznenađenja. Remi Poleta u Beletincu kod Bednje i ne treba možda toliko čuditi, ali poraz Varteksa u Pušćinama stvarno je neočekivan.
Varteksovci su dva gola primili već u prvom dijelu. Prvi nakon kornera u 10. minuti kada je glavom pogodio Levanić, a drugi nakon što Levanić u 25. minuti nije realizirao jedanaesterac, odnosno nakon što je golman Varteksa Domjan obranio, a na odbijenu loptu natrčao Kišić i pogodio za 2:0. Cijelo drugo poluvrijeme Varteks je napadao, Pušćine gotovo da nisu prošle centar, ali realizacija je bila nikakva i bodovi su izgubljeni.
Polet je u Beletincu imao komotnih 2:0 nakon prvog dijela, a strijelci su bili Mezga u 25. i Medved u 35. minuti. No u nastavku Bednja je uspjela poravnati s dva gola Filipa Holija. Prvi je postigao u 66. minuti iz penala, a drugi, izjednačujući, deset minuta prije kraja. Zanimljivo isti taj Holi u 88. minuti je isključen zbog drugog žutog kartona.
Nedeljanec je nakon tri sušna kola konačno stigao do pobjede svladavši Dubravku/Zagorac 3:1. Hrebak je doveo goste u vodstvo u 6. minuti, ali je Đunđek poravnao šest minuta kasnije. Buden je u 24. minuti doveo Nedeljanec u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Petar Rog u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Rezultati 25. kola 4. lige Vž-Čk: Pušćine – Varteks 2:0, Bednja – Polet 2:2, Nedeljanec – Dubravka/Zagorac 3:1, Nedelišće – Podravina 1:0, Rudar – Novi Marof 7:0, Omladinac – Mladost Komet 2:2, Međimurec – Sloga 1:2, Jalžabet – Dinamo 2:4.
Poredak: 1. Polet 58, 2. Varteks 57, 3. Bednja 50, 4. Nedelišće 40, 5. Pušćine 40, 6. Međimurec 39 itd.