Pongračić treći na Riječkom maratonu

TK Marathon 95 Varaždin

24. 04. 2018.

Čak 10 članova varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95 sudjelovalo je na 3. Riječkom maratonu, uz odličan rezultat Gorana Pongračića koji je bio 3. ukupno.
U isto vrijeme kad se održavao legendarni maraton u Londonu, u nedjelju su se u Lijepoj našoj trčali Riječki maraton i polumaraton. Iako je bilo pakleno vruće, na predivnoj trasi i uz ugodni povjetarac članovi varaždinskog kluba su se odlično snašli i ponovno osvojili brdo medalja.
Čak 5 predstavnika su imali u utrci maratona. Pobijedio je Mađar Tamas Nagy s vremenom 2:49:37, a Goran Pongračić je ostvario odličan rezultat i s vremenom 2:58:40 zauzeo fenomenalno 3. mjesto ukupno od 89 trkača i prvo u kategoriji M45. Mario Pongračić je također bio raspoložen i s rezultatom 3:26:23 zauzeo 12. mjesto ukupno i 1. u kategoriji M50. Antun Belošević je bio standardno dobar i s vremenom 3:35:31 zauzeo 18. mjesto ukupno i 2. u kategoriji M60, dok je samo nekoliko minuta nakon njega u cilj ušao Petar Fajfarić i s rezultatom 3:39:09 bio prvi u kategoriji M65. Pravi trening odradio je novi maratonac Nikola Habrlin i istrčao svoj prvi službeni maraton u vremenu od 4:20.06.
U polumaratnu su imali dvije predstavnice: Maja Matačić je s vremenom 1:41:41 bila 11., a Jelena Domislović s vremenom 2:12:09 bila je 66. od ukupno 127 žena, te su ostvarile 4. i 16. mjesto u kategoriji Ž35. Od muških predstavnika kluba najbrži je bio Davor Štrlek (1:49:50), 112. od 280 ukupno i 22. mjesto u kategoriji M45. Odličan rezultat ostvarili su Stjepan i Josip Horvat te su s vremenom 2:09:21 i 2:11:11 zauzeli 1. i 2. mjesto u kategoriji M70+.
Dodajmo da je u susjednoj Sloveniji na 17. Ormoškom polumaratonu član varaždinskog kluba Ladislav Gregorinčić po velikoj vrućini istrčao polumaraton u vremenu 1:56:33 i osvojio 23. mjesto.