Polet pobjedom protiv Varteksa zasjeo na vrh ljestvice

4. liga varaždin-Čakovec

08. 04. 2019.

Derbi proljeća, između Poleta i Varteksa, odigran je u prekrasnom ambijentu na malom stadionu u Svetom Martinu na Muri, pred skoro tisuću gledatelja. Naravno, poseban dekor nogometnom ugođaju dali su White Stonesi koji su žestoko bodrili svoj Varteks. Ulog je bio velik, ali ne i odlučujući jer bilo je to tek 20. kolo prvenstva. Domaći Polet imao je u prvom dijelu inicijativu, dvije dobre prilike, a poveo je u 25. minuti nakon što je Mezga glavom, s nekih desetak metara, pogodio Varteksovu mrežu. U nastavku je Varteks postao odlučniji, preuzeo je inicijativu i rezultat toga bio je izjednačujući gol Šoštarića u 62. minuti, kada je sjajnim udarcem s petnaest metara svladao Jambresa. Imao je Šoštarić nakon tog gola još jednu dobru priliku, ali nije pogodio. Zadnjih petnaestak minuta Varteks se malo povukao, čekao je kontru, a Polet je pritisnuo. U 84. minuti, nakon kornera, stvorila se velika gužva u petercu Varteksa, lopta je „šetala“, prolazila igračima kroz noge, došla do Medveda koji pogađa za konačnih 2:1.
– Bila je to čvrsta, tvrda utakmica, pravi derbi. U prvom poluvremenu Polet je bio bolji, a uz postignuti gol imao je još dvije dobre prilike. U nastavku smo mi zagospodarili terenom, kontrolirali igru i loptu, izjednačili, mogli smo i povesti, ali onda smo pred kraj primili nespretan gol i Polet je zasluženo pobijedio. Imao sam u momčadi osam mlađih igrača koji su jako dobro odreagirali u ovoj važnoj utakmici i zadovoljan sam njihovom prezentacijom. Ništa još nije gotovo, ima još deset kola, borit ćemo se do kraja – rekao nam je Željko Orehovec, trener Varteksa.
Ovom pobjedom Polet je preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s dva boda prednosti ispred Varteksa.
Jalžabet je došao do vrijednih bodova u borbi za ostanak protiv Nedeljanca. Pobijedili su s minimalnih 1:0, a jedini strijelac na utakmici bio je Zlatko Vrbek u 53. minuti.
U Dunjkovcu je odigrana zanimljiva tekma između Međimurca i Bednje. Međimurec je poveo već u 2. minitu golom Saše Treske, poravnao je Marin Ivančić samo šest minuta kasnije, da bi novo vodstvo domaćinu donio Japanac Kai u 42. minuti. U nastavku utakmice prvo je Ante Kulji poravnao na 2:2 u 60. minuti, a onda je drugi međimurski Japanac Ishida, tri minute prije kraja, donio pobjedu domaćinu
Careva Dubravka/Zagorac nakon „petarde“ od Varteksa u prošlom kolu, ostvarila je tijesnu, ali zasluženu pobjedu protiv Mladosti iz Preloga. Horvatić i Conjar stvorili su nakon prvih 45. minuta igre lijepih 2:0, ali je utakmicu u neizvjesnost vratio Radiković petnaestak minuta prije kraja. Ipak, ostalo je 2:1 za dečke iz Turčina.

Rezultati 20. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Polet – Varteks 2:1, Podravina – Novi Marof 7:1, Nedelišće – Rudar 2:2, Sloga – Pušćine 0:1, Dubravka/Zagorac – Mladost Komet 2:1, Dinamo – Omladinac 1:1, Međimurec – Bednja 3:2, Jalžabet – Nedeljanec 1:0.
Poredak: 1. Polet 47, 2. Varteks 45, 3. Bednja 42, 4. Nedelišće 35, 5. Pušćine 33, 6. Podravina 32, itd.