Polet opet prvak, ispali Zelengaj, Plitvica i Sloboda

4. liga Vž-Čk

09. 06. 2018.

Nogometaši Poleta iz Svetog Martina na Muri obranili su naslov prvaka Četvrte lige Varaždin – Čakovec. U posljednjoj utakmici prvenstva, na svojem terenu pred čak 500 gledatelja, svladali su Podravinu 5:3. Vodili su Međimurci 2:0 i 3:1, ali su Ludbrežani u 73. minuti došli do izjednačenja. Međutim, Goričanec u 77. i Medved u 87. minuti golovima osiguravaju naslov i veliko veselje domaćim navijačima.
Najveće iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva, Bednja iz Beletinca, gostovala je u Nedeljancu gdje je slavila 2:1, ali to joj nije bilo dovoljno za naslov jer uz ovu pobjedu trebao joj je i kiks Poleta. Uglavnom, dvostruki strijelac za Bednju bio je Marin Ivančić (14. i 38.), a smanjio je Škvarić (65.).
Zelengaj se nadao barem bodu u Domašincu koji bi ga riješio svih briga oko ostanka, ali Dinamo nije imao milosti. Trostruki strijelac za domaćina bio je Stjepan Krznar, a počasni gol za Zelengaj postigao je Ernest Horvat. Ovim porazom Zelengaj je, uz Plitvicu i Slobodu, ispao iz lige bez obzira što ima isti broj bodova (31) kao i Jalžabet jer u međusobnim susretima Jalžabet ima dvije pobjede.
A taj Jalžabet spasio se gotovo „pet do dvanaest“ pobijedivši Plitvicu iz Gojanca 3:2. Bručić je doveo Jalžabet u vodstvo u 42. minuti, a onda su Zgrebec (59.) i Jošua Horvat (64.), okrenuli rezultat u korist Gojančana. Žugec je u 70. izjednačio, a gol vrijedan opstanka postigao je ponovno Bručić u 90. minuti utakmice.
Rezultati 30. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Polet – Podravina 5:3, Mladost Komet – Međimurec 2:1, Jalžabet – Plitvica 3:2, Pušćine – Sloboda 2:1, Nedelišće – Rudar 3:0, Dinamo – Zelengaj 3:1, Nedeljanec – Bednja 1:2, Novi Marof – Sloga 1:4.
Poredak: 1. Polet 66, 2. Bednja 65, 3. Nedelišće 65, 4. Međimurec 53, 5. Dinamo 51, 6. Mladost 44, 7. Podravina 43, 8. Rudar 41, 9. Pušćine 37, 10. Nedeljanec 36, 11. Novi Marof 36, 12. Sloga 32, 13. Jalžabet 31, 14. Zelengaj 31, 15. Plitvica 25, 16. Sloboda 20.