Pokos, Šalamon i muška štafeta prvaci Hrvatske u dvorani

AK Sloboda

04. 02. 2019.

U subotu, 2. veljače, u Zagrebu je održano prvenstvo Hrvatske u dvorani. Sudjelovalo je više od 300 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Atletski klub Sloboda je imao osmero predstavnika od kojih je čak njih petero osvojilo medalje.
Najuspješnija natjecateljica bila je Lucija Pokos koja je pobijedila i uzela zlato u utrci na 400 m s rezultatom 54,49. U istoj disciplini Kristina Dudek je zauzela 2. mjesto.
Najuspješniji natjecatelj bilo je David Šalamon koji je nevjerojatnim finišom pobijedio u utrci na 400 m s novim osobnim rekordom koji sad iznosi 47,58. U istoj disciplini Gabrijel Stojanović osvojio je 3. mjesto.
Muška štafeta 4 x 400 m u sastavu Bečeheli, Šalamon, Marciuš i Stojanović je također osvojila 1. mjesto s rezultatom 3:24,11.
Od ostalih rezultata valja spomenuti Mateju Jambrović koja je osvojila 7. mjesto na 60 m, Valentina Bečehelija koji je osvojio 6. mjesto na 800 m i Martina Mlinarića koji je zauzeo 5. mjesto u skoku u vis.
U ukupnom poretku broja osvojenih medalja na prvenstvu, AK Sloboda je na visokom 4. mjestu iza AK Agram, AK Dinamo-Zrinjevac i ASK Split.