Pobjednik Podravski list

Pobjednici 36. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu pod imenom „Pan kup Varaždin 2015“ su Podravski list u seniorskoj i CB Star's & Krovišta Bosilj & LA-GO keramika u veteranskoj konkurenciji.

08. 01. 2016.

Podravski list je u velikom finalu ovozimskog Pan kupa, pred oko 880 gledatelja, pobijedio prošlogodišnjeg pobjednika, sastav Automobil Lončar & Ducati komponenti, rezultatom 3:1, doduše tek nakon produžetaka. Veliko finale bilo je upravo onakvo kakvo smo i očekivali; tvrdo, borbeno, ne previše lijepo za oko, ali rezultatski vrlo neizvjesno, pravo natjecateljsko. „Lončarovci“ su dosta loše ušli u utakmicu, nekako nervozno, već u prve 3-4 minute napravili su nekoliko tehničkih grešaka u nizu koje zagrebački protivnik (pod imenom koprivničkog sponzora) ipak nije kaznio. Čak štoviše, branitelju naslova se odlično otvorilo, jedna duga lopta došla je do Darija Ribića, koji je u 7. minuti zaobišao vratara Pavlića i doslovno ušetao u mrežu za 1:0. Na poravnanje se nije dugo čekalo, samo četiri minute kasnije Sven Horvath je sjajno opalio i pogodio lijevi gornji kut Hranićevoga gola – 1:1. Preostalih 10 minuta prvog i cijelo drugo poluvrijeme pogodaka nije bilo, varaždinski je sastav imao terensku inicijativu, tražio rupu u zagrebačkoj obrani, Podravski list pak je čekao svoju priliku. I dočekao je na samom kraju prvog produžetka kad je nakon jednog prodora po lijevoj strani Davor Kanjuh izvrsno utrčao na drugu stativu i zabio za 2:1. Izvukli su malonogometaši Lončar & Ducatija i vratara Hranića, Piskać je zaigrao kao igrač-vratar, tražio se prolaz za izjednačenje, međutim umjesto toga u predzadnjoj je minuti Dominik Zeko zabio sa svoje polovice na prazan gol, za konačnih 3:1.

Veteransko finale bilo je jednako zanimljivo, neki su ga gledatelji čak proglasili i atraktivnijim od seniorskog. Po rejtingu sudionika svakako, CB Star’s & Krovišta Bosilj & LA-GO keramika i CB Bilikum okupili su u svojim redovima imena daleko poznatija široj nogometnoj publici. S jedne strane Švigir, Čuljak, Đulvat, Čivrag, Suvajac, Hertl, u finalu i Dino Kovač, s druge Posavec, Žganec, Gavranović, Toth, Đorđević, Kovačević, Šol, Melnjak, Šafarić… Baš je posljednje spomenuti bio prvi strijelac u veteranskom finalu, ali – u vlastitu mrežu. Bilo je to tri minute prije kraja prvog poluvremena. Samo minutu kasnije pojačanje za finale Kovač zabio je 2:0 i na odmoru se činilo da je utakmica već riješena. Iako su Bilikumci itekako imali za čim žaliti – Mario Kovačević imao je sjajnu priliku odmah na otvaranju utakmice, nešto kasnije (također kod 0:0) i Melnjak je dao malo prejaku loptu Đorđeviću u mat-poziciji, pred praznim golom Star’sa. Ovako, bilo je 2:0 i… Pa ipak, finalist drugu godinu za redom nije se predavao, dosta je rano (odmah nakon 20. minute) voditelj Breški izvukao Posavca s gola i uveo igrača-vratara (Žganec) i krenuli su napadi jedan za drugim. U 24. minuti konačno jedna sjajno odigrana akcija s realizacijom Nikole Melnjaka, šest minuta prije kraja – 2:1. I dalje je Bilikum napadao i – na oduševljenje svojih pristalica – točno minutu i 11 sekundi prije kraja Šol je zabio za 2:2. I onda, kao u priči o „kravi koja daje puno mlijeka pa se ritne i prolije“, umjesto očekivanih produžetaka Švigir je bacio jednu dugu loptu na Čivraga koji je s lijeve strane, gotovo iz mrtvoga kuta, opalio pod prečku – 3:2. U zadnjim sekundama još je i Suvajac pogodio praznu mrežu za konačnih (pre)uvjerljivih 4:2.

U utakmicama za 3. mjesto kod seniora je finalist „Kutije“ prije 10-ak dana Big Bang Team (Zagreb) slavio protiv trećeplasirane momčadi tog istog našeg najvećeg turnira ASO Ponosa s minimalnih 1:0 (autogolom Nimca), dok je kod veterana bilo puno više obrata – Sračinec je vodio 2:0 golovima Ratka Levanića, OPG Radiček PNT je izjednačio na 2:2 golovima Galinca i Da. Radičeka (kod 2:1 Srakari su tražili i najstrožu kaznu, također nad Levanićem, međutim suci se nisu oglasili), da bi u produžecima Koprivničani i potpuno preokrenuli (Salajec dva puta za 4:2), Srakari smanjili dvije minute prije kraja na 4:3 (Vincek), ali i u zadnjim sekundama opet primili gol (Salajec treći put) za konačnih 5:3.

Spomenimo i da su krasnu ekshibicijsku utakmicu odigrali klinci iz Škole nogometa Lumen i njihovi roditelji, završilo je miroljubivo – 2:2.

Na kraju Dana velikog finala proglašeni su i najbolje momčadi i pojedinci:
SENIORI

1. PODRAVSKI LIST (ZG/KC) – pobjednički pehar, veliki prijelazni pehar, 30.000 kn

2. AUTOMOBIL LONČAR & DUCATI KOMPONENTI (Varaždin) – pehar za 2. mjesto, 10.000 kn

3. BIG BANG TEAM (Zagreb) – pehar za 3. mjesto, 5.000 kn

Najbolji igrač: Davor KANJUH (Podravski list)

Najbolji vratar: Mario ŠVIGIR (Big Bang Team)

Najbolji strijelac: Bruno PISKAĆ (Automobil Lončar & Ducati komponenti) – 7 golova

VETERANI

1. CB STAR’S & KROVIŠTA BOSILJ & LA-GO KERAMIKA (Koretinec) – pobjednički pehar, 10.000 kn

2. CB BILIKUM (Varaždin) – pehar za 2. mjesto, 5.000 kn

3. OPG RADIČEK PETGRAD NIKOTRADE (Koprivnica) – pehar za 3. mjesto, 2.000 kn

Najbolji igrač: Ratko LEVANIĆ (NK Sračinec)

Najbolji vratar: Vedran PETROVIĆ (OPG Radiček Petgrad NT)

Najbolji strijelac: Robert HERTL (CB Star’s & Bosilj & LA-GO) – 10 golova

Nakon samog turnira održan je i veliki „after party“ u dvoranskom kafiću Time Out, uz poznati tamburaški sastav Špancir, Zagrepčani su zasluženi naslov pobjednika varaždinskog turnira proslavili do dugo u noć…