Pobjede Zelengaja i Plitvice (G), Sloboda ŠN remizirala

Županijske nogometne lige

08. 10. 2018.

Ivančica je u 7. kolu Prve ŽNL ostvarila i sedmu pobjedu za redom. Ovoga puta svladala je žilavi Polet iz Tuhovca 3:2, a pobjedonosni gol postigao je Dario Ribić u 49. minuti. Zelengaj je konačno spojio dvije pobjede za redom. Nakon Vinice pobijedili su i Obreš 2:1. Poveli su gosti preko Mikića u 5. minuti, poravnao je Hudoletnjak u 26. iz jedanaesterca, a pobjedu je donio Ernest Horvat u 36. minuti. Drava i varaždinska Sloboda ŠN odigrale su odličnu utakmicu punu golova. Sloboda je tri puta imala vodstvo, ali Drava je uvijek stizala i konačni rezultat možda je i najrealniji. Vidovečka Budućnost, nakon odlaska trenera Damira Lacka koji je teško podnosio, kako je sam rekao, „neodgovornost nekih igrača prema treninzima“, izgubila je doma od Mladosti iz Margečana 2:1.
U Drugoj ŽNL Mladost iz Sigetca i dalje niže odlične rezultate. U Jurketincu je svladala Rudar s čak 6:0 i tako zadržala vodeće mjesto na tablici. Varaždinska Mladost pak je u Lepoglavi odigrala tek 0:0 s ne baš uvjerljivim domaćinom.

Prva ŽNL, 7. kolo: Zelengaj – Obreš 2:1, Plitvica (G) – Vinica 2:1, Drava – Sloboda ŠN 3:3, Ivančica – Polet (T) 3:2, Budućnost – Mladost (M) 1:2, Podravac – Sloboda (T) 0:8, Plitvica (S) – Polet (C) 3:1.
Poredak: 1. Ivančica 21, 2. Zelengaj 14, 3. Vinica 13, 4. Budućnost 13, 5. Polet (T) 12, 6. Obreš, 11 itd.
Druga ŽNL, 7. kolo: Dinamo (B) – Trnje 3:2, Beretinec – Čevo 4:1, Dinamo 01 – Radnički 1:0, Mladost (Š) – Zadrugar 1:2, Mladost (VT) – Novakovec 0:2, Rudar – Mladost (S) 0:6, Lepoglava – Mladost (Vž) 0:0.
Poredak: 1. Mladost (S) 19, 2. Zadrugar 17, 3. Beretinec 12, 4. Novakovec 12, 5. Mladost (Vž) 11, 6. Dinamo 01 10, itd.
Treća ŽNL, 7. kolo: Vindija – Omladinac 3:1, Vratno – Orač 0:1, Nova Ves – Bratstvo 3:0, Klenovnik – Sračinec 2:0.
Poredak: 1. Orač 18, 3. Nova Ves 18, 3. Omladinac 16, 4. Klenovnik 10, 5. Sračinec 7, itd.