Pobjede vodećeg trojca

Međužupanijska liga ČK-VŽ

23. 05. 2016.

Vodeća trojka, Nedelišće, Rudar i Jalžabet, ostvarila je pobjede u 27. kolu Međužupanijske lige. Istina vrlo tijesne i teške, ali pišu se bodovi. Najteže je čini se bilo vodećem Nedelišću koje je do bodova u Marofu došlo „pet do dvanaest“. Planinc je doveo Marofčane u vodstvo u 14. minuti, izjednačio je Marčec u 27, a pobjedu gostima donio je Marko Bađari u 88. minuti.

Jalžabet je na svojem igralištu, pred 250 gledatelja, teškom mukom svladao Varteks kome bodovi i nisu bili previše potrebni. Bila je to obostrano otvorena utakmica, s dosta prilika i promašaja. Gol odluke postigao je Tomslav Medved u 63. minuti nakon kornera s lijeve strane kada je glavom loptu poslao pod prečku Drevena. Mnogi su se na igralištu zapitali kada je, inače prvi topnik lige, zadnji puta postigao gol. Ako se ne varamo, bilo je to jesenas…

Rudar je u Gojancu protiv Plitvice došao do bodova koji ga ostavljaju u borbi za vrh. Već nakon 11 minuta igre golovima Novaka vodili su 2:0, ali su se Gojančani vratili. Jošua Horvat prvo je u 26. smanjio, a u 71. minuti izjednačio rezultat. Na žalost kratko su se veselili jer je Dario Šoltić samo dvije minute kasnije pogodio za konačnih 3:2.

Zadrugar je u subotu u Jurovcu, jer igralište u Sv. Martinu koristi repka, pobijedio domaći Polet 1:0 golom Vukine u 23. minuti. Zelengaj je ostvario i treću uzastopnu pobjedu kojom je vjerojatno osigurao ostanak u ligi. Valentino Mlakar u 85. minuti bio je strijelac za minimalnih, ali zasluženih, 1:0 protiv Centrometala.

MŽNL 27. kolo: Polet – Zadrugar 0:1, Novi Marof – Nedelišće 1:2, Jalžabet – Varteks 1:0, Plitvica – Rudar 2:3, Zelengaj – Centrometal 1:0, Međimurec – Mladost 2:1, Graničar – Sloboda 1:2, Pušćine – Naprijed 3:4.

Poredak: 1. Nedelišće 57, 2. Jalžabet 54, 3. Rudar 54, 4. Mladost 49, 5. Sloboda 45, 6. Međimurec 40, 7. Varteks 39, 8. Pušćine 35, 9. Zadrugar 34, 10. Polet 33, 11. Novi Marof 33, 12. Zelengaj 32, 13. Plitvica 32, 14. Naprijed 25, 15. Centromatal 25, 16. Graničar 25.

U 28. kolu Nedelišće dočekuje Zelengaj, Jalažbet ide na teško gostovanje kod Slobode u Slakovec, a Rudar ugošćuje Polet.