Pobjede Solića, Hladnika, Jambrošić i Šimunčić

AK Varaždin

10. 09. 2019.

U subotu 7.9. u Podravskoj Slatini je u organizaciji Udruge MOTIV održano 4. izdanje Popišanac traila. Trkači su mogli nastupiti u jednoj od tri kategorije: MALI POPIŠANAC 12 km, VELIKI POPIŠANAC 25 km i CANI CROSS 7km.
Za nastup na ovom trailu odlučio se i dio članova AK Varaždin koji su ostvarili odlične rezultate. Tako je na dugoj utrci nastupio i ne samo nastupio nego sve “popišao” i pobijedio naš Dinko Solić u vremenu 2:08:45 dok je Ana Sajko također otrčala odličnu utrku i osvojila 2. mjesto u vremenu 2:55:52. Bolja od Ane bila je samo reprezentativka Hrvatske u planinskom trčanju Maja Urban (2:41:00). U kratkoj utrci na 12 km Vesna Crnčić bila je 9. (1:18:22) dok je Željko Miklaužić bio 35. s istim rezultatom kao i Vesna.
Odlične rezultate članova AK Varaždin ovog vikenda upotpunio je Vladek Slunjski koji je na vrlo jakom međunarodnom Učka trailu 2019 u utrci na 31 km osvojio odlično 4. mjesto u generalnom poretku.
U organizaciji TK Kotoripski Begači u Kotoribi je održana 5. kros utrka “Kotoripska petnajstica”. Trkači su mogli trčati na dvije različite dionice i to u utrci građana na 3 km i glavnoj utrci dužine 15 km po kojoj je utrka i dobila naziv. U utrci je ukupno nastupilo oko 100 natjecatelja.
Na ovu utrku odlučila se i malo veća grupa članova AK Varaždin koji su opet ostvarili odlične rezultate. U glavnoj utrci na 15 km pobijedio je Andrej Hladnik kojemu je za pretrčati ovu dionicu trebalo 55:56, a na 2. mjesto u pravoj trening utrci plasirao se Igor Goričanec s 57:08. Treći je bio Saša Horvat (AK Međimurje) – 59:16. Odličnu utrku otrčao je i Zoran Križanić na 4. mjestu (59:51) te Goran Marković na 5. mjestu (1:00:27). Na 9. mjesto plasirao se Tihomir Bogomolec s 1:02:37 dok je Melko Ciglar osvojio 13. mjesto s 1:05:39. U utrci je još nastupio i Stepan Nikola koji je s rezultatom 1:213:33 osvojio 47. mjesto u ukupnom poretku. U konkurenciji žena članica kluba Višnja Čonkaš osvojila je odlično 2. mjesto otrčavši ovu stazu za 1:15:59 dok je Ivana Baranašić zauzela također odlično 4. mjesto u generalnom poretku (1:18:00). Vlatka Marković bila je 11. s 1:24:32. U utrci građana na 3 km također su imali svoje predstavnike. Nova članica, mlada Ana Goričanec (očito ima nešto u prezimenu Goričanec) uvjerljivo je pobijedila s vremenom 13:21 ispred Mie Furdi (13:59) i Petre Kržine (14:09). U konkurenciji muškaraca pobijedio je Marko Novak (10:43) dok je novi član Dražen Kvakan osvojio odlično 8. mjesto generalno i 3. mjesto u kategoriji te tim plasmanom osvojio i prvu medalju kao član AK Varaždin.
U nedjelju 8.9. je u organizaciji udruge 3D (Sveta Nedjelja) i AK Sljeme održana utrka neobičnog imena i duljine na 6,66 km i 9,99 km. Da ne bi sve bilo standardno kao i inače potrudili su se organizatori i organizirali ovu neobičnu utrku s “popustom”. Na ovu neobičnu utrku odlučilo se i petero članova AK Varaždin koji su ostvarili zaista fantastične rezultate. Tako je u kraćoj verziji utrke na 6,66 km uvjerljivo pobijedila mlada i sve bolja članica kluba Simona Jambrošić koja je ovu stazu pretrčala za 26:08 – ispred sebe je čak “pustila” jednog muškaraca – Nevena Čorka (24:12). U toj utrci nastupili su još Jasenka Šimunčić na 20. mjestu i Neven Šimunčić na 21. mjestu – oboje s rezultatom 34:08. Sve bolja Biserka Buhin pridružila im se na 50. mjestu s 41:35. Da bi ova utrka ostala u posebnom sjećanju potrudila se i buduća članica Paula Šimunčić koja je također uvjerljivo pobijedila u dužoj verziji utrke na 9,99 km. Svakako je za napomenuti da su svi sudionici utrke za nagradu osvojili neobične i lijepe finišerske medalje koje će ih podsjećati na ovu jedinstvenu utrku.