Pobjeda Vindije u Bjelovaru

2. košarkaška liga sjever

05. 11. 2018.

U 3. kolu 2. lige sjever košarkaši Vindije ostvarili su prvu pobjedu. U Bjelovaru su pobijedili istoimenog domaćina 69:65 (20:15, 17:10, 14:23, 18:17)
Utakmicu je komentirao trener Vindije Dražen Cesar:
Nakon prošlotjednog teškog poraza trebalo se vratit, trebalo ga je ne potisnuti u sebi već ga izbaciti iz sebe odnosno što prije ga zaboraviti. Najbolji način za to je da zaoreš u dvorani. Tako je bilo, a da ćemo odigrati dobru utakmicu vidio sam u petak kada smo odradili izvrstan trening. Igrači su počeli vjerovati u to što radimo i igramo i ja sam počeo vjerovati u igrače. Vindija je gostovala kod uvijek nezgodnog Bjelovara, ekipa koja je poznata po mladim potencijalima i koja ima već godinama jednog od najboljih igrača i strijelca lige Vrinjanina. Tako da smo znali od kuda nam prijeti najveća opasnost, znali smo da će nam on zabiti svoje, ali je cilj bio da mu to maksimalno otežamo, da potroši dosta lopti i da ne zabija u serijama. Obrambeno smo dobro otvorili utakmicu, primili samo 25 koševa u poluvremenu. Posebno je bila dobra 2/4 kada je izvrsnom obranom prvo Kuparić pa Grđan sveo Vrinjanina na samo 2 koša uz suradnju ostalih igrača, a u napadu Bađun, Kapustić i Jakšić zabijaju. U 18. minuti imamo +2 i izvrsnom reakcijom i promjenom ritma u obrani odlazimo na +12 na poluvrijeme. U 3/4 smo imali problema s osobnim greškama, Grđan i Kapustić, i stoga nam je pala koncentracija i agresivnost u obrani, imali po 3-4 skoka u napadu i primili smo koševa koliko u cijelom prvom poluvremenu, ali smo ostali i dalje u laganom vodstvu od 3 razlike. U zadnjoj četvrtini smo ušli u najjačem sastavu, podigli nivo obrane, kada je Bjelovar u više navrata pokušao kao i tokom utakmice iznenaditi sa zonskom obranom, ali smo dobro reagirali. U napadu tandem Jakšić-Kapustić je profunkcionirao savršeno, a nezaustavljivi Kapustić zabio 12 od 17 koševa. Strijelci Kapustić 26, Jakšić 16, Bađun 12, Grđan 9. Za vikend igramo protiv Grafičara.