Pobjeda nakon puno problema

Osijek - Koka 31:36

19. 02. 2017.

Rukometašice Koke dugo su kidale živce svojem treneru i sebi samima. Nakon teške muke uspjele su svladati pretposljednju ekipu lige Osijek, rezultatom 36:31 (15:15).
Čini se kako je podsvjesno podcjenjivanje protivnica bilo prisutno kod Kokica. Veći dio utakmice su se mučile, a u prvom dijelu čak su dozvolile objektivno slabijim Osječankama da im pobjegnu na dva razlike (12:10), no do kraja poluvremena uspjele su izjednačiti. Neizvjesno je bilo sve do 48. minute i rezultata 26:26. Tada se „razljutila“ Josipa Tomić, zabila je tri uzastopna gola, jednog je dodala Furjan i Kokice bježe na 30:26 čime konačno rješavaju pitanje pobjednica.
Najefikasnija kod Koke bila je Josipa Tomić s 9 golova iz isto toliko pokušaja. Silvija Masnić postigla je 8, Jalušić 6, Halili i Dragišić 4, Domjan i Furjan 2 i Dominić 1 gol. Janja Golubić imala je 9 obrana. Kod Osječanki daleko najefikasnija bila je Ivana Guskić s 15 golova.
Ovom pobjedom Koka je zadržala treće mjesto na tablici s 20 bodova. Vodi Podravka s 28, a druga je Lokomotiva s 24 boda.