Pobjeda za kraj sezone: Varteks uvjerljiv u srazu s Viroviticom

NK Varteks

13. 06. 2021.

Varteks je u subotu odigrao utakmicu posljednjeg kola 3. HNL Sjever lige za ostanak protiv Virovitice. Bumbari su osvojili tri boda za kraj prvenstva pobjedom 3:1.

Virovitica aktivnije otvara susret s nekoliko dobrih šansi, ali sve odlaze pored Jovanovog gola. Vajagić za Bumbare pokušava u 15. minuti, ali previše komplicira i ostaje se bez konkretne šanse.
U 37. minuti Kesse dobiva loptu u sredini i iz okreta puca, ali gostujuća obrana blokira šut i lopta odlazi u korner. Nekoliko minuta kasnije, gosti imaju sjajnu šansu, ali Jovan još bolje ‘skida’ loptu ispod prečke.
Do kraja poluvremena još jednom Kesse se nalazi u dobroj situaciji, pokušava zaobići vratara, no on ga ‘čita’ i brani. Pred kraj poluvremena Kukec raščišćava loptu s noge napadača iz Virovitice.

Početkom drugog dijela za Varteks odmah pokušava Vajagić s 20 metara, ali šut odlazi malo pored gola. Virovitica dolazi do vodstva u 49. minuti iz kontre. Sam pred Jovana izlazi napadač Virovitice i sigurno šalje loptu u gol.
Ipak, Bumbari se brzo vraćaju i preokreću rezultat u nekoliko minuta. Prvo Jazbec sjajno poteže s vrha 16 i na asistenciju Režića zabija za 1:1, a dvije minute kasnije Kesse iz polukontre preokreće rezultat! S lijeve strane pogodio je suprotne rašlje i rezultat u 52. minuti je 2:1.
U nastavku poluvremena, susret je na strani Varteksa. Najveće prilike ponovno imaju Kesse i Vajagić, ali njihovi udarci odlaze malo pored gola.
U 82. minuti Varteks povećava vodstvo preko Kessea koji iz treće slične situacije zabija za 3:1. U 90. minuti Benković iz velike udaljenosti precizno gađa, a milimetri i stativa sprječavaju da Bumbari još jednom povećaju vodstvo.