Plivač Baroka Karlo Petek osvojio srebrnu medalju na Zimskom prvenstvu Hrvatske za kadete

PK Barok

27. 02. 2024.

U Zadru je 17. i 18. veljače održano Zimsko prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete. Prvenstvo je okupilo 280 najboljih plivačica i plivača iz 40 hrvatskih klubova. Među najboljim kadetima u Hrvatskoj natjecali su se i plivači Baroka: Eva Đurasek, Ena Novoselec, Tina Rogina, Jan Peremin, Lovro Čalopa, Karlo Petek, Nataniel Vukovac i Aleksandar Fic, a svi su tijekom nastupa poboljšali svoja vremena i isplivali osobne rekorde.

Najuspješniji plivač Baroka bio je Karlo Petek osvojivši srebrnu medalju na 100 m slobodno. Karlo je ostvario zapažene rezultate i u disciplinama 50 m leptir u kojoj je zauzeo 4. mjesto, 50 m slobodno s osvojenim 5. mjestom i na 100 m leptir gdje je bio 6. Isplivani rezultati u pojedinačnim utrkama bodovali su se za višeboj i prva tri mjesta nagrađivala su se peharima. Karlo je u višeboju leptir zauzeo 2. mjesto (zbroj bodova osvojenih u disciplinama 400 m slobodno, 200 m mješovito, 100 m leptir i 50 m leptir), a u višeboju slobodno 3. mjesto (zbroj bodova osvojenih u disciplinama 400 m slobodno, 200 m mješovito, 100 m slobodno i 50 m slobodno).

Muška štafeta 4×50 m slobodno u sastavu Nataniel Vukovac, Aleksandar Fic, Lovro Čalopa i Karlo Petek je u izuzetno borbenoj utrci zauzela 9. mjesto u konkurenciji 21 plivačkog kluba.

Na listi uspješnosti klubova, plivačice i plivači Baroka zauzeli su 18. mjesto.