Plitvica opet izgubila, Zelengaj remizirao

4. liga Varaždin - Čakovec

12. 11. 2017.

Županijski derbi između Zelengaja i Novog Marofa ponudio je zanimljiv nogomet. Kućanci su dobro krenuli i preko Šeleka u 33. i Ernesta Horvata u 43. minuti poveli 2:0. Samo dvije minute kasnije iz jedanaesterca smanjio je Martan, a u nastavku iskusni Nikola Šafarić u 78. minuti poravnao je rezultat na 2:2.
Nedeljanec se dobro držao u Murskom Središću. Rudar je poveo golom Novaka u 14. minuti, izjednačio je Levatić u 37., ali je u zadnjoj minuti prvog dijela novo vodstvo Međimurcima donio Risonjić iz jedanaesterca. U nastavku je Maretićeva momčad pokušala doći do izjednačenja, ali nije uspjela. Prvo je Antonio Zadravec u 73. povisio na 3:1, a konačnih 4:1 djelo je Matije Zadravca.
Plitvica nije imala prevelikih izgleda protiv drugoplasiranog Nedelišća, naročito nakon što je ostala bez isključenih Karla i Hrvoja Kocijana. Karlo je isključen još u 19. minuti zbog udaranja protivničkog igrača, a Hrvoje u 54. nakon što je srušio protivničkog igrača u izglednoj prilici za gol. Inače, Gojančani su imali egal do 45 minute (1:1), ali nisu izdržali. Tri gola za Nedelišće postigao je Zvonimir Panić, a jednog je dodao Nemet. Strijelac za domaćina bio je Jošua Horvat.
Rezultati 13. kola Četvrte lige Varaždin – Čakovec: Mladost Komet – Polet (SMnM) 1:3, Podravina – Jalžabet 5:0, Sloboda – Dinamo 0:2, Rudar – Nedeljanec 4:1, Zelengaj – Novi Marof 2:2, Bednja – Sloga 3:0, Međimurec – Pušćine 3:0, Plitvica – Nedelišće 1:4.
Poredak: 1. Polet 30, 2. Nedelišće 29, 3. Dinamo 27, 4. Bednja 25… 11. Nedeljanec 12… 15. Zelengaj 9, 16. Plitvica 7.