Paula Šimunčić druga, 2. gimnazija četvrta u Hrvatskoj

Ekipno PH u krosu za škole

24. 04. 2018.

U organizaciji Školskog sportskog saveza Hrvatske u Poreču je održano završno natjecanje ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu za škole.
Za AK Sloboda to je to posebno zanimljivo jer se za najbolja mjesta bore učenici koje se i inače susreću na natjecanjima Hrvatskog atletskog saveza. Zastupljenost ekipa iz Varaždinske županije je bio relativno skroman, ali je postignuto nekoliko vrijednih plasmana.
Paula Šimunčić, atletičarka Slobode i učenica 2. gimnazije Varaždin, pojedinačno je osvojila odlično 2. mjesto iza Paule Rakijašić, a pobijedivši neke kolegice iz juniorske atletske reprezentacije. Nastupilo je 79 natjecateljki.
Ekipa škole, sve u sastavu atletičarke Slobode (Paula Šimunčić, Rahela Leščak, Orhidea Leščak, i Marta Novak), pod vodstvom prof. Marijana Androvića, osvojila je 4. mjesto od 21 škole.
Luka Sakač iz Elektrostrojarske škole plasirao se na odlično 8. mjesto.
Još treba istaknuti nastup učenika osnovnih škola i to Viktora Pijanca iz OŠ Martijanec koji je bio 13. od njih 80, dok se škola plasirala na 7. mjesto.
Lorena Tkalčec iz OŠ Kneginec Gornji je bila 48.