Protiv otpisanog Rudara Dabrovi osvojili važne bodove

Rudar - GRK Varaždin 1930 25:31

12. 05. 2019.

Protiv otpisanog Rudara Dabrovi su osvojili važne bodove u borbi za ostanak. Iako su bili potpuno svjesni da im pobjeda neće ništa značiti Rudari su igrali kao da su im bodovi od presudne važnosti.
Dabrovi su se cijelo prvo poluvrijeme mučili, nisu opet dobro krenuli u utakmicu i dečki iz samoborskih Ruda u nekoliko navrata imali su i tri razlike. No malo, po malo, Varaždin je 24. minuti uspio preokrenuti rezultat u svoju korist. Od 11:8 za domaće, došli su do vodstva od 12:11. Međutim, Rudar je prvi dio riješio u svoju korist. U poluvremenu je Belko izgleda malo „presložio“ stvari i Varaždin je odlučnije krenuo u nastavak. Rudar je samo prvih pet minuta uspio držati neizvjesnost, a onda je proradila varaždinska obrana, dok su u napadu stvari uglavnom rješavali raspoloženi Frano Vujović, koji je na koncu postigao 12 golova, i Dominik Novak sa 7 golova. Varaždin je zasluženo došao do bodova i sada ga za dva tjedna očekuje, izgleda, odlučujući susret sa Sesvetama.

Rudar – GRK Varaždin 1930 25:31 (14:13)
Rudar: Otmačić (3), Žitković (3), Kus (3), K. Skenderović 1, F. Skenderović, M. Skenderović, Mustapić 5, Gaća, D. Trčak 4, Tojčić 5, Stajnkler, Buhinček 1, Fresl 1, Jurić 1, M. Trčak 1, Vrpoljac 6.
GRK Varaždin 1930: Meštrić (7), Črnila, Špruk 2, Vujović 12, Novak 7, Vojnović 2, Divjak, Trojko 2, Vidaček 2, Puček, Budinski, Artić, Matić, Tači, Šerić 4, Kaštelan.
Sedmerci: Rudar 4/4, Varaždin 2/2. Isključenja: Rudar 8, Varaždin 8 minuta.

Rezultati 8. kola Lige za ostanak: Rudar – GRK Varaždin 1930 25:31, Gorica – Zamet 39:31, Sesvete – Rudan Labin 31:18. Poredak: 1. Gorica 23, 2. Sesvete 20, 3. Zamet 20, 4. GRK Varaždin 1930 19, 5. Rudan 17, 6. Rudar 9.
U 9. kolu, 25. svibnja, sastaju se: GRK Varaždin 1930 – Sesvete, Rudar – Gorica, Rudan – Zamet.