Odlični rezultati mladih tenisača

TK Varaždin 1181

21. 11. 2018.

Proteklog vikenda na terenima Teniskog kluba Ogulin održano je dvoransko prvenstvo iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza za juniore i juniorke do 18 godina. Predstavnici TK Varaždin 1181 ostvarili su sjajne rezultate osvojivši dva prva i jedno drugo mjesto u konkurenciji juniorki i juniora.
Nika Svetec u konkurenciji juniorki odradila je odličan posao osvojivši turnir bez izgubljenog seta. Nika je u osmini finala bila bolja od Tani Vlainić (Iteam) 6:3, 6:0, u četvrtfinalu od Marine Škegro (Zagi) 6:2, 6:2, u polufinalu od Lare Grulović (Medveščak) 6:1, 6:1 te u finalu od klupske kolegice Ane Mukić (Varaždin 1181) rezultatom 6:1, 6:1. Ana Mukić do finala pobjeđivala je Angelu Marniku (Dalmacija) 6:1, 6:1, Lauru Živković (Iteam) 6:2, 6:0, i Mare Žunić (Dalmacija) 4:6, 6:1 i 6:3.
Maks Kostić Ferček, kao drugo postavljeni nositelj turnira, redom je svladao u osmini finala Austrijanca Paula Schmolzera 6:2, 6:0, u četvrtifnalu Karla Krolu (Split) 6:4, 6:2 i za ulazak u finale pobijedio je Nou Vukadina (Iteam) 6:3, 4:1 – predaja. U finalnom dvoboju pobijedio je prvog igrača Hrvatske do 18 godina, Ivana karla Bana iz Ogulina rezultatom 2:6, 6:3 i 6:1.
Odlična je to uvertira varaždnskih tenisača za predstojeći ITF Junior Tour turnir koje se održava u Zagrebu.