Odlični najmlađi članovi s dvije srebrne medalje na državnom prvenstvu

BASK Vinica

14. 07. 2020.

Biciklistički akademski sportski klub Vinica pod vodstvom trenera dr. sc. Branimira Štimca osvojio je prve dvije državne medalje u najmlađim kategorijama čime je potvrdio kvalitetu svog rada u mlađim uzrasnim kategorijama.

Na državnom prvenstvu XCO u Svetom Martinu na Muri u kategoriji do 7 godina pobijedio je Duje Krstičević (BK Metković), 2. mjesto i srebrnu medalju osvojio je Toma Štimec Protrka (BASK Vinica). U kategoriji do 9 godina pobijedio je Jan Horvat (BBK Šišmiš – Samobor), 2. mjesto i srebrnu medalju osvojio je Benjamin Ian Šipek (BASK Vinica), 5. mjesto Vinko Hrgar (BASK Vinica), 6. mjesto Roko Kužnar (BASK Vinica). U kategoriji do 11 godina pobijedio je Filip Noršić (BBK Šišmiš – Samobor), 6. mjesto osvojio je Marin Kužnar (BASK Vinica), 7. mjesto Noel Mikulan (BASK Vinica). U kategoriji do 11 godina djevojke pobijedila je Maša Klarić (BBK Orlov Krug – Šibenik), 4. mjesto zauzela je Sara Spevan (BASK Vinica), u kategoriji do 13 godina pobijelila je Marta Mesarić (BBK Orlov Krug – Šibenik ), 6. mjesto Lea Spevan (BASK Vinica).

U sklopu projekta „Želim voziti bicikl“ u Svetom Martinu na Muri održano je XCO prvenstvo Varaždinske županije na najmlađe bicikliste. U najmlađoj kategoriji do drugog razreda 1. mjesto zauzeo je Vinko Hrgar (BASK Vinica), 2. mjesto Roko Kužnar (BASK Vinica), a 3. mjesto Toma Štimec Protrka (BASK Vinica). U starijoj kategoriji do četvrtog razred 1. mjesto zauzeo je Benjamin Ian Šipek, (BASK Vinica), 2. mjesto zauzeo je Marin Kužnar (BASK Vinica), a 3. mjesto Noel Mikulan (BASK Vinica). U kategoriji djevojčica 1. mjesto zauzela je Lea Spevan (BASK Vinica), a druga je bila Sara Spevan (BASK Vinica).