Odlični Garibovići

Član Karate kluba Varaždin Enes Garibović, jedan od najvećih kandidata za varaždinskog sportaša godine, potvrdio je odličnu formu uoči odlaska na Europsko prvenstvo na Cipru, osvajanjem srebrne medalje na jednom od najjačih turnira u regiji 25. Grand Prix Croatia u Samoboru.

18. 01. 2016.

Garibović je u subotu nastupio u kategoriji mlađih seniora do 84 kg gdje je u finalu izgubio od predstavnika BiH-a Anesa Čonga. Na putu do finala pobijedio je Antona Isakua iz Bjelorusije. U četvrtini finala bio je bolji od predstavnika BiH-a Munira Šišića dok je u polufinalu pobijedio Lorenza Marcellia iz Italije.

Slavlje u obitelji Garibović nadopunila je sjajna Elma osvajanjem bronce u kategoriji juniorki do 53 kg. Elma je u prvom kolu bila bolja od Agnese Berardino iz Italije te u drugom od slovenske predstavnice Barbare Haberl. U četvrtini finala izgubila je od kasnije osvajačice zlata Belme Omerović iz BiH-a. No, dvjema pobjedama u repasažu, protiv Linde Rizzato iz Italije i domaće Glorije Olić, Elma je došla do brončane medalje.

Prvog dana turnira nastupile su i članice kluba Tara Nikolić i Ivona Ciglar. Tara Nikolić nastupila je u kategoriji kadetkinja do 47 kg. Nakon dobivene dvije borbe zaustavljena je u četvrtini finala. Bolja je bila Laura Potisk iz Slovenije. Ivona Ciglar poražena je u prvom kolu u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Drugog dana turnira nastupilo je pet predstavnika varaždinskog kluba. Leona Gulija u kategoriji učenice do 44 kg u borbi za broncu pobijedila je, doslovce u posljednjoj sekundi, članicu KK Stijena Petru Martinjak. Dorian Kalajdžija stigao je na korak do borbe za odličja u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg. U četvrtini finala bolji je bio Dominik Kučan iz Velike Gorice. Lovro Rozman u kategoriji mlađi kadeti do 52 kg izgubio je u prvoj borbi repasaža. Bolji je bio Jurica Runtas iz KK Samobor. Tibor Kovačić u kategoriji učenika iznad 46 kg došao je nadomak borbe za broncu. Izgubio je u repasažu sudačkom odlukom od Angela Miteva iz Makedonije. Luka Salihović poražen je u prvom kolu u kategoriji učenici do 42 kg. Bolji je bio Josip Vlahinić.

Da se u Samoboru radi o izuzetno jakom turniru govori i podatak da se za turnir prijavilo više od 1.800 natjecatelja iz 23 države.