Odbojkašice ekipe Kitro Varaždin osvojile Županijski kup

Kitro Varaždin

28. 05. 2018.

U finalnoj utakmici Županijskog odbojkaškog kupa Varaždin, odbojkašice Kitro Varaždina, člana 1. B Nacionalne odbojkaške lige Sjever, pobijedile su ekipu Ivanca, član Druge Nacionalne lige Centar, s 3:0 u setovima.
U rezultatski uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici prvi set su dobile Varaždinke s 25:21, u drugom je Ivanec vodio s 22:18 i 24:22 i samo ga je jedan poen dijelio od osvajanja seta, ali iskusna gostujuća ekipa ga je riješila u svoju korist s 28:26. U trećem setu Varaždinke su držale prednost od 2 do 5 poena i dobile set sa 25:20.
Pehar je pobjedničkoj ekipi Kitro Varaždin predao Josip Klein, predsjednik Županijskog odbojkaškog saveza Varaždin, kao i ekipi ŽOK Ivanec za osvojeno drugo mjesto i naslov viceprvakinja.

Utakmica je bila prilika i za oproštaj Inke Inkret, istaknute odbojkašice koja je tri prvenstvene sezone nastupala za Kitro Varaždin i u finalu Županijskog kupa odigrala svoju posljednju utakmicu. Inka koju su gledatelji ispratili velikim pljeskom, svoju je odbojkašku karijeru započela u Ženskom odbojkaškom klubu Ivanec, a sad odlazi u Ameriku, na Sveučilište Oral Roberts, gdje će nastaviti svoju sportsku karijeru.