Nova pobjeda Varaždina za prvo mjesto na tablici!

Dugopolje - Varaždin 1:2

08. 09. 2018.

Varaždin se iz Dugopolja vratio s punim plijenom i zasjeo na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.
Dugopoljci su bili pod velikim pritiskom jer dva poraza u prva dva kola stavila su ih u zaista tešku situaciju. Napali su iz svih oružja, a Varaždin je sve te njihove napade dobro kontrolirao i prijetio iz kontri. Poveo je u 16. minuti kada je Benko leđima okrenut golu dodao loptu Golubaru koji je iz drugog plana utrčao, potpkopao je i svladao domaćeg vratara Čubića. Na drugi gol čekalo se do sudačke nadoknade prvog dijela. Benko je u šesnaestercu svome čuvaru „prodao lažnjak“, a ovaj ga srušio i sudac je opravdano pokazao na jedanaesterac. Benko je sam izveo penal i doveo Varaždin do velikih i zasluženih 2:0.
U prvih desetak minuta nastavka Varaždin je nastavio u istom ritmu, ali onda je malo stao, kao da se uspavao i domaći su smanjili preko Prelčeca. Naravno, to im je dalo krila, ali u jeku njihovih napada Senić je pogodio stativu i mogao riješiti utakmicu. U posljednjih desetak minuta opet pritisak domaćina, ali bez konkretnog učinka i bodovi odlaze u Varaždin.
– Vrlo zahtjevna, teška utakmica. Vidjelo se da je domaćin pod imperativom, a mi smo bili mirni, strpljivi i brzo se otvarali kroz pas igru nakon što bi im oduzeli loptu. To je i rezultiralo s dva postignuta gola. U nastavku je domaćin smanjio, bilo je i malo panike, uveo sam pred kraj Stolnika kako bi pojačao skok i uspjeli smo iskontrolirati utakmicu do kraja. Nekad pobijediš kada imaš dominaciju i veći posjed, a nekad pobijediš kad igraš defenzivno i na kontre. Nisam tražio od mojih igrača da se povuku i tako igraju, ali i protivnika se isto nešto pita i on nas je na to prisilio. Ipak, zasluženo smo pobijedili – zadovoljan je bio trener Varaždina Miljenko Mumlek.

Dugopolje – Varaždin 1:2 (0:2)
Dugopolje – SC Hrvatskih vitezova. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Gledatelja: 350. Žuti kartoni: Diyoke (Dugopolje), Jertec, Senić (Varaždin).
Strijelci: 0:1 Golubar (16), 0:2 Benko (45-11 m), 1:2 Prelčec (59).
Dugopolje: Čubić (od 28. Butara), Nakić, Živković, Dadić, Diyoke (od 74. Perković), Radošević, Prelčec, Balić, Maglica (od 46. LLanos), Krstulović, Jurić
Varaždin: Mrmić, Martinaga (od 88. Sačer), Senić, Ćelić, Bamidele, Golubar, Jertec, Črnko (od 78. Stolnik), Brezovec, Kolarić (od 64. Glavica), Benko.

Šibenik i Međimurje odigrali su 2:2 čime je Varaždin zadržao prvo mjesto. Jučer su odigrane dvije utakmice: Hrvatski Dragovoljac – Solin 2:2 i Sesvete – Zadar 3:3. Sutra, nedjelja, 9. rujna, igraju: BSK – Osijek II i Kustošija – Hajduk II, a u ponedjeljak, 10. rujna, Lučko i Dinamo II.
U 4. kolu, 15. rujna, Varaždin na domaćem terenu dočekuje Hajduk II.