NK Varaždin pošteno namučio hrvatskog prvaka koji je na krilima Petkovića preokrenuo susret – uzbudljivu utakmicu obilježio Kolarićev fair play!

NK Varaždin

16. 10. 2022.

Uzbudljiva utakmica igrala se u nedjelju na zagrebačkom Maksimiru gdje je kod hrvatskog prvaka, još uvijek neporaženog Dinama gostovao NK Varaždin koji je modre u prvom poluvremenu itekako namučio.

Naime, odličan Varaždin, prema mnogima najveće iznenađenje lige, fenomenalno je otvorio utakmicu i već u 9. minuti poveo golom Frana Brodića. Nakon krasne akcije u kojoj je puno napravio jedan od najboljih igrača iz redova Varaždina Tonio Teklić, Brodić zabija za 0:1.

Dinamo je imao puno dobrih šansi, no Varaždinci su se uspješno branili. Izdvajamo onu iz 45. minute kada je veliku priliku Josipa Drmića odlično pročitao golman Oliver Zelenika i varaždinsku mrežu ostavio netaknutom.

Utakmica se u korist domaćih okrenula nakon isključenja Andrisa Herrere. On je, naime, nakon neopreznog starta na suparnika zaradio drugi žuti karton zbog čega su Varaždinci od 35. minute utakmice snage s hrvatskim prvakom odmjeravali s igračem manje.

Već sam početak drugog poluvremena počeo je uzbudljivo. Dinamova je obrana, čini se, malo zaspala, pa se Varaždinu ukazala dobra šansa, no nisu ju iskoristili, a utakmica se preokrenula odmah nakon ulaska Brune Petkovića.

Iako su suci njegov prvi pogodak poništili zbog ranijeg prekršaja na igraču iz redova Varaždina, u 70. minuti utakmice, nakon brze akcije na desnoj strani zabija za 1:1, a već osam minuta kasnije asistira Roku Baturini koji zabija za 2:1.

Ni sudačka nadoknada vremena nije prošla bez uzbuđenja. Na samom kraju sudac je pokazao na bijelu točku u korist domaće momčadi, a siguran je ponovno bio Petković koji zabija za 3:1 i Varaždince šalje kući bez bodova.

Ipak, utakmicu je obilježio i fair play potez sezone. Nakon što je kapetan Varaždina Matija Kolarić pao u kaznenom prostoru, a sudac svirao kazneni udarac, Kolarić mu je pokazao da jedanaesterca nije bilo.

NK Varaždin se nakon poraza protiv Dinama i dalje nalazi na 5. mjestu prvenstvene ljestvice s ukupno 16 bodova, a sljedeća utakmica na redu je iduće subote s početkom u 17.10 sati kada mu u goste stiže Osijek, trenutno 3. s 24 boda.