NK Varaždin izgubio susjedni derbi – Slaven Belupo utakmicu riješio već u 37. minuti

NK Varaždin

16. 09. 2022.

NK Varaždin protiv Slaven Belupa ipak nije uspio nastaviti pozitivan niz. Naime, na gradskom stadionu u Koprivnici u petak je odigrana utakmica 10. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige gdje je varaždinski prvoligaš po drugi puta u ovoj sezoni izgubio od Slaven Belupa.

Iako su Kovačevićevi igrači u posljednjih nekoliko utakmica pokazali odličnu formu, Slaven Belupo koji je izgubio u posljednja dva susreta protiv Varaždinaca je prekinuo negativan niz.

Utakmica je odlučena već u 37. minuti kada je igrač Slavena Crnac zabio za 1:0. Bez obzira što su Varaždinci imali nekoliko sjajnih prilika, kao što je bila ona u 43. minuti kada je Eleziju obranjen zicer, rezultatom od 1:0 susret je i završen.

NK Varaždin ovim je porazom pao na 4. mjesto prvenstvene ljestvice i s ukupno 15 bodova nalazi se ispod Dinama, Slavena i Hajduka.

Nove bodove Varaždin će tražiti na domaćem travnjaku protiv NK Istre. Utakmica je na redu 30. rujna s početkom u 18 sati.