NIŠTA OD POBJEDE Slaven Belupo iz Varaždina se vraća sa sva tri boda

NK Varaždin

23. 10. 2020.

U susretu 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Varaždin je večeras na Gradskom stadionu ugostio ekipu Slaven Belupa.

Već u 18. minuti susreta hladan tuš za domaćine – Milić je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Glavčićem, a uslijedio je slobodan udarac. Izveo ga je Glavičić i pogodio živi zid, pa je dosuđen korner. Zahvaljujući odličnoj asistenciji Mlinara i Lulića, za 1:0 pogađa Krstanović.

S minimalnim vodstvom gostiju završilo je prvo poluvrijeme, a u drugom još jedan šok za Varaždin: u 50. minuti. Zgoditak je postigao Bačelić Grgić.

U 83. minuti susreta konačno radost i za domaće navijače – zgoditak za Varaždin postigao je Petković.

Bilo je još prilika za zgoditak s jedne i druge strane, ali utakmica je završila rezultatom 1:2 pred 727 gledatelja, uz čak pet podijeljenih žutih kartona (Milić, Senić, Memija, Daničić – Varaždin i Božić – Slaven Belupo), a Senić je u 91. minuti susreta i „pocrvenio”.

Nakon utakmice Samir Toplak, trener Varaždina je izjavio:

-Čudna utakmica. Cijelu utakmicu nismo imali energije onako kako bi htjeli. Cijelu utakmicu nismo se mogli nametnuti. Slaven je dvaput došao do našeg gola i zabio dva gola iz naših poklona. Muči me što mi nismo bili na nivou. Nismo imali niti jedan period igre da bi mi stiskali. Bilo je malo nešto individualno, ali kao ekipa nismo dobro djelovali. Ovo je naša realnost. Da dam jednu paralelu – Slaven je imao samo jednog novog igrača od prošle godine, mi smo imali šest novih. Puno je tu promjena, cijela obrana. Treba nam malo vremena. Sad ćemo ga dobiti pošto nam je drugi tjedan odgođena utakmica (protiv Gorice zbog koronavirusa u njihovoj momčadi, op.a.). Bit će to OK. Postat ćemo opet prava ekipa.

Tomislav Stipić, trener Slaven Belupa bio je vidno zadovoljan:

Velika pobjeda. Zasluženo smo pobijedili, taktički dobro odrađeno. Čestitke mojim momcima, ali i kompliment Varaždinu na borbi.