Nemilosrdni Varaždin pokislom Osijeku uz neviđenu euforiju domaćih navijača zabio čak 4 komada!

NK Varaždin

22. 10. 2022.

NK Varaždin je u subotu u sklopu 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige na domaćem terenu ugostio NK Osijek, a unatoč kiši i relativno hladnom vremenu, domaći navijači dobro su popunili zapadnu tribinu Gradskog stadiona u Varaždinu i proslavili ogromnu pobjedu svog kluba koji je s čak 4 pogotka u potpunosti razoružao goste.

Iako se prvo u 18. minuti zatresla domaća mreža, slavlje gostiju nije dugo trajalo. Naime, u 32. minuti Ivan Posavec izjednačava rezultat, a 3 minute kasnije za 2:1 zabija Agon Elezi. Varaždin u samo 3 minute preokreće rezultat za veliko slavlje na tribinama. Euforija se povećava pred sam kraj prvog poluvremena kada u 42. iz novog slobodnjaka europski gol zabija Tonko Teklić za vodstvo Varaždina od 3:1. U drugom poluvremenu bilo je šansi i na jednoj i na drugoj strani, a tribine su na nekoliko trenutaka bile u nevjerici nakon što je sudac Osijeku pokazao na bijelu točku. Ipak, nakon VAR provjere na veliko zadovoljstvo domaćih navijača, odlučeno je kako prekršaj u kaznenom prostoru Varaždina ipak nije bio za najstrožu kaznu.

Šampioni, šampioni, orilo se s varaždinskih tribina i pola sata prije kraja utakmice. I zaista, Varaždin je još jednom pokazao fenomenalnu igru kojom može konkurirati svim elitnim klubovima.

U 74. minuti mreža Osijeka ponovno se trese, no nakon provjere, pogodak Frana Brodića ipak je poništen zbog prethodnog prekršaja na igraču Osijeka.

Osijek je u sudačkoj nadoknadi od čak 8 minuta nekoliko puta prijetio mreži domaćina, no Oliver Zelenika svaki je puta bio siguran. Nemilosrdan domaćin ni na samom kraju susreta gostima nije dao da dođu do predaha, a kamoli njihove mreže, već im zabijaju još jednom za ogromnih 4:1. Naime, samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru, mrežu Osijeka pogađa Niko Domjanić za sveopće veselje domaćih navijača.

Nakon dugih 98 minuta utakmice domaćini pokisli Osijek koji se na varaždinskom travnjaku u potpunosti raspao šalju kući bez bodova.

Velikim pobjedom protiv Osijeka, Varaždin je 5. na ljestvici s 19 bodova, tek jednim manje od četvrtog Slavena. Sljedeća utakmica na redu je idući petak kada Varaždin gostuje kod Šibenika.