NASTAVAK NEGATIVNOG NIZA Ivanušec Varaždinu utrpao čak dva komada, Ademi potvrdio veliku pobjedu ‘Modrih’

NK Varaždin

19. 02. 2023.

Iako su vjerovali i nadali se, NK Varaždin je na domaćem terenu protiv prvoplasirane momčadi lige, zagrebačkog Dinama ipak ostao praznih ruku. Naime, aktualni hrvatski prvak pobjedom od velikih 3:1 upisao je nova tri boda i time povećao razliku nad drugoplasiranim Hajdukom, a Varaždin treći poraz za redom.

Utakmica 22. kola SuperSport HNL-a odigrala se na Gradskom stadionu u Varaždinu pred prepunim tribinama, no ni odlična podrška domaćih navijača nije bila dovoljna da Varaždinci protiv prve momčadi prvenstvene ljestvice upišu potrebna tri boda.

Iako tijekom prvog poluvremena statistika nije bila ni na čijoj strani, dapače, i Varaždin i Dinamo imali su po četiri udarca na gol i po jedan unutar okvir, u drugo poluvrijeme zagrebački klub ulazi čvrsto i napadački.

Pa tako za prvi pogodak na utakmici nije trebalo dugo čekati – već u 49. minuti Luka Ivanušec zabija za vodstvo Dinama, no bez slavlja budući da je Varaždin klub iz kojeg je potekao. Zabija Ivanušec i u 73. minuti i tako povećava vodstvo Zagrepčana na 2:0, ali ne zadugo – domaća publika skočila je na noge nakon prekrasnog pogotka Tonija Teklića u 80. minuti.

Slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo jer je u 85. zabio Arijan Ademi čime je Dinamo dvama pogocima prednosti s Gradskog stadiona u Varaždinu odnio sva tri boda.

Ovim porazom Varaždin je na sedmom mjestu ljestvice s 27 bodova, odnosno bodom manje od šeste Rijeke te dva boda više od osme Lokomotive. Sljedeća utakmica na redu je iduće nedjelje s početkom u 17.30 sati kada Varaždinci gostuju kod Osijeka.