Nakon Dinama pala i Gorica!

Gorica - Varaždin 1:2

24. 09. 2017.

Nakon Dinama Varaždin je skalp uzeo i vodećoj Gorici i sad je opet u igri za sam vrh. Mario Kovačević zaista može reći da ima čaroban štapić jer uspio je podići momčad gotovo s dna i u dvije utakmice ostvariti dvije velike pobjede. U odnosu na Dinamo sastav gotovo nije mijenjao, tek je oporavljeni Golubar zamijenio Kolarića u veznom redu.
Gorica je vrlo brzo došla do gola, već u 5. minuti i to nakon dvojbene odluke suca. Naime ispred šesnaesterca Varaždina lopta je nekog pogodila u ruku i Kurtović je dosudio slobodan udarac. Španja je opalio, lopta je nekog okrznula, promijenila smjer i prevarila Nevistića. Varaždin je izjednačio u 21. minuti kada su domaći izbacili jednu loptu iz šesnaesterca, natrčao je Mesarić, opalio s nekih 18 metara, lopta je, kao i kod gola Gorice, nekog pogodila, promijenila smjer i završila u suprotnom kutu Kahline. Gorica je tu pala, Varaždin se razigrao, a rezultat svega bio je pobjedonosni gol u 73. minuti. Domaći su neuspješno pokušali postaviti zaleđe, gosti su to izbjegli i brzom akcijom Težak – Golubar – Glavica ovaj posljednji postiže gol. Mogao je Varaždin slaviti i uvjerljivije da je Sačer kod dvije stopostotne prilike bolje reagirao.
– Smušeno smo ušli u utakmicu i rano primili gol nakon jednog odbijanca. Imali smo problema u fazi obrane, stoperi nisu bili baš najbolji no golman Nevistić dobro je reagirao u nekoliko navrata. Srećom vratili smo se brzo u utakmicu lijepim golom Mesarića, a u nastavku smo zaigrali puno bolje i došli do vodstva. Žao mi je jedino što nismo ranije riješili utakmicu jer smo za to imali dobrih prilika pa smo morali strijepiti do samog kraja, no izdržali smo. Idemo dalje, čeka nas u srijedu Šibenik, čestitke dečkima na borbenosti i požrtvovnosti – rekao je trener Varaždina Mario Kovačević.
Gorica – Varaždin 1:2 (1:1)
Velika Gorica – gradski stadion. Gledatelja: 700. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek). Žuti kartoni: Čagalj, Španja, Sedlaček (Gorica), Ćelić, Kabiru, Težak (Varaždin). Crveni karton: Žutić (Gorica 68.), drugi žuti.
Strijelci: 1:0 Španja (5), 1:1 Mesarić (21), 1:2 Glavica (71).
Gorica: Kahlina, Čagalj, Smoljo, Matošević (od 76. Ljubisavljević), Jančetić, Španja (od 62. Muhar), Pejić, Šipoš (od 86. Sedlaček), Žutić, Zenko, Maslowski.
Varaždin: Nevistić, Ćelić, Hranilović, Senić, Mesarić, Šimek, Težak (od 90. Kulenović), Golubar, Kabiru, Glavica (od 78. Drožđek), Sačer (od 86. Bamidele).
Rezultati 7. kola Druge HNL: Gorica – Varaždin 1:2, Solin – Lučko 0:1, Hajduk II – Hrvatski Dragovoljac 2:1, Kustošija – Novigrad 0:1, Sesvete – Dugopolje 0:1, Dinamo II _ Šibenik 24. rujna.
Poredak: 1. Hajduk II 15, 2. Gorica 15, 3. Dugopolje 13, 4. Dinamo II 13 (utakmica manje), 5. Novigrad 11, 6. Varaždin 11 itd.
U srijedu, 27. rujna, u 16 sati, Varaždin će u okviru 8. kola ugostiti Šibenik.