Najuspješnija sezona u 49 godina kluba

STK Varaždin

05. 06. 2018.

Finalnim natjecanjima Kupa Republike Hrvatske za Stolnoteniski klub Varaždin završila je najuspješnija sezona u 49. godišnjoj povijesti kluba. Najbolja najava slijedeće, jubilarne 50. godine djelovanja kluba.
U Malinskoj se 30. i 31. svibnja održavala završnica Kupa Hrvatske. Na posljednjem natjecanju stolnotenisačice Varaždina osvojile su drugo mjesto u finalu izgubivši od STK Dr. Časl, ovogodišnjeg pobjednika Lige prvakinja koji je i na završnicu Kupa stigao s dvije Kineskinje, tako da nije bilo realnih šansi za osvajanje ovog natjecanja. Ekipa STK Varaždina u finalu je poražena s glatkih 3:0. Istim tim rezultatom Varaždin je u polufinalu dan ranije pobijedio STK Malinska Dubašnica. Varaždinke su igrale u najjačem sastavu (Petra Petek, Ivana Malobabić i Bojana Poljak).
Nakon osvojenog drugog mjesta može se napraviti pravi rezime natjecateljske sezone u kojoj je osvojeno 16 medalja na prvenstvima Hrvatske te treće mjesto u ženskoj Superligi i drugo mjesto u Kupu.