Najbolji na Međunarodnom mitingu „Vodeni lav”

PK Barok

17. 06. 2019.

U subotu je u Varaždinskim Toplicama održan 9. međunarodni plivački miting „Vodeni lav“. PK „Barok“ je nastupio s 42 natjecatelja koji su u konkurenciji 12 plivačkih klubova iz Hrvatske i Slovenije ostvarili veliki uspjeh. U pojedinačnim disciplinama osvojena je ukupno 71 medalja, od toga 35 zlatnih, 20 srebrnih i 16 brončanih, a isplivana su i 82 osobna rekorda.
U A kategoriji, iznimne rezultate ostvario je Luka Cvetko. Luka je u četiri isplivane discipline osvojio četiri zlatne medalje i to na 50 leptir, 50 slobodno, 100 leđno i 100 slobodno. Lovro Pintarić je osvojio zlato u disciplini 100 leptir i broncu na 100 slobodno. U istoj kategoriji, zapažene rezultate ostvarila je i Elena Škrapec. Elena je bila zlatna u disciplinama 100 leđno, 200 mješovito i 100 slobodno te srebrna na 50 slobodno.
Martina Štefinec uzela je zlato na 50 i 100 prsno, a u disciplini 50 leptir bila je srebrna. Medalje je osvojila i Tamara Flegar. Tamara je bila srebrna u disciplinama 50 prsno i 200 mješovito te brončana na 50 slobodno i 100 leptir. Petra Gašparac okitila se zlatom na 100 leptir, a Noa Stolnik srebrom na 100 prsno.
U kategoriji B, Luka Kokotec osvojio je zlatne medalje na 50 slobodno i 200 mješovito, a srebrni je bio u disciplinama 50 leđno i 100 prsno. Dvije zlatne medalje uzeo je i Luka Štumberger u disciplinama 50 leptir i 50 prsno te srebrnu na 100 leptir. Do zlata je doplivao i Niko Balenta u disciplinama 50 leđno i 100 leptir. Filip Kukec bio je zlatni na 100 slobodno i brončani na 50 prsno. Kod djevojčica, Nika Dobovičnik uzela je zlato na 50 leptir i 100 prsno, srebro na 50 leđno i 50 slobodno, te broncu na 100 leptir. U disciplinama 50 slobodno i 100 leptir, Anamarija Zavrtnik okitila se zlatnim medaljama na 50 slobodno i 100 leptir, dok je bila srebrna na 100 prsno i brončana na 50 prsno. Osvajačima medalja pridružila se i Hana Ivanković. Hana je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 mješovito, srebrnu u disciplini 100 slobodno a dvije bronce pripale su joj u disciplinama 50 i 100 leđno. Leona Juriša bila je najbrža na 100 slobodno, a na 100 leđno se okitila srebrom. U disciplini 50 prsno, Petra Švetak doplivala je do srebrne medalje., dok je Anja Mirilović u utrci na 200 mješovito uzela broncu.
U C kategoriji, odličan je bio Mihael Kolarek. Mihael je bio zlatni u disciplinama 50 slobodno, 100 leptir i 200 mješovito, srebrni na 50 prsno, te brončani na 100 prsno. U istoj kategoriji izvrsna je bila i Sara Marković. Sara je osvojila zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 leptir, te u disciplini 100 slobodno. Osvojila je i srebro na 50 leđno, a broncom se okitila na 100 leđno. Ivona Jurković je bila prva na 50 i 100 leđno i treća na 50 leptir i 50 slobodno. U disciplini 200 mješovito, Teodora Liber Kos osvojila je zlatnu medalju. Srebrna je bila u disciplinama 50 leptir, 50 slobodno i 100 leptir, te brončana na 50 prsno.
U kategoriji D je Lovro Čalopa s osvojio dvije zlatne medalje na 50 i 100 prsno. Fran Hutinski bio je srebrni u disciplini 50 leptir.
Do svojih prvih medalja doplivale su i Lea Kosmačin i Franka Lenčić. Lea je osvojila brončanu medalju na 50 leđno, a Franka brončanu medalju u disciplini 100 slobodno.
I u štafetnoj utrci 4×100 slobodno osvojene su dvije medalje. Zlatnu medalju osvojila je ekipa u sastavu: Elena Škrapec, Lovro Pintarić, Martina Štefinec i Luka Cvetko. Srebrom se okitila štafeta u sastavu: Luka Kokotec, Anamarija Zavrtnik, Nika Dobovičnik i Niko Balenta. Treća štafeta zauzela je 5. mjesto.
Plivači i plivačicePK Barok osvojili su najviše bodova u prvih 10 mjesta u svim diciplinama te je i ove godine PK „Barok“ proglašen najboljom ekipom na ovom mitingu.
Pohvale i ostalim natjecateljima koji su bili na ovom mitingu te dobro otplivali i poboljšali svoje osobne rekorde: Roko Škrapec, Nera Cilar, Vito Cilar, David Hrastovec, Adam Kazić, Sebastijan Matas, Rina Rogina, David Vizjak, Lara Crnčić, Lovro Huđek, Teo Stojaković, Luka Šaško, Jan Grđan, Lea Kosmačin, Ana Talan, Ana Pitner i Maša Manojlović.