Mladi Vatreni u sudačkoj nadoknadi slomili Bjeloruse

Varaždin: Hrvatska - Bjelorusija 2:1

06. 10. 2017.

Nevjerojatan preokret dogodio se sinoć na stadionu Varteksa gdje je U-21 reprezentacija Hrvatske, u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo, svladala Bjelorusiju 2:1.
Gosti su poveli u 48. minuti preko Bahara, naši su se mučili, pokušavali, promašivali, da bi onda u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede. Prvo je u 93. minuti izjednačio Šimić, a onda je u 96. pobjedu donio Benković udarcem glavom s pet metara, a nakon što je Balić izveo slobodan udarac s desne strane.
Veselju nije bilo kraja, ali treba priznati kako naša mlada reprezentacija nije pružila igru kakvu smo očekivali. Bjelorusi su bili vrlo čvrsti, dobro su se branili, vrebali kontre, a naši su bili prilično sterilni, bez one potrebne lucidnosti. Ipak, rezultat je taj koji pokriva sve, pa i igru.
Hrvatska – Bjelorusija 2:1 (0:0)
Hrvatska: Posavec, Karačić, Sosa, Šunjić, Benković, Moro, Brekalo, Jakoliš, Vlašić (od 77. Balić), Šimić, Ivanušec (od 57. Turčin); Izbornik: Nenad Gračan
Bjelorusija: Šerbicki, Volkov, Pečenin, Gromyko (od 88. Ivanov), Klimovič, Antilevski, Berezkin, Pavlovec, Bahar (od 63. Ševčenko), Hvalko, Bessmertnij (od 72. Kiyko); Izbornik: Lyudas Rumbutis
Strijelci: 0:1 Bahar (48), 1:1 Šimić (93), 2:1 Benković (96).
Žuti kartoni: Jakoliš, Berezkin, Pečenin.