Mladi plivači uspješno započeli s nastupima u novoj godini

PK Barok

22. 01. 2019.

Ovog vikenda, na bazenu „Novi Jelkovec“ u Sesvetama, održan je 8. mini GP Medo, u organizaciji PK Medveščak.
Varaždinski PK Barok je predstavljalo 22 mlađih kadeta i kadeta, a oni su nastavili uspješan niz i u novoj godini te osvojili fenomenalne 22 medalje.
U kategoriji kadetkinja najuspješnije su bile Nika Dobovičnik s osvojenom broncom u disciplini 100 m leđno i Anamarija Zavrtnik s osvojenim zlatom u disciplini 400 m mješovito te 2 srebra u disciplinama 200 m leptir i 100 m slobodno.
Kod kadeta, briljirao je Luka Štumberger sa zlatnom medaljom u disciplini 200 m prsno te dvije srebrne u disciplinama 400 m mješovito i 100 m prsno.
Luka Kokotec je osvojio srebro u disciplini 200 m leđno, a Niko Balenta je bio dva puta treći na 400 m slobodno i 200 m leptir.
U kategoriji mlađih kadeta izvrstan je bio Mihael Kolarek s osvojena tri zlata u disciplinama 100 m delfin, 200 m mješovito i 200 m leptir te srebrom u disciplini 400 m slobodno. Mihael je u disciplini 200 m leptir ostvario A normu za nadolazeće kadetsko prvenstvo Hrvatske.
U kategoriji mlađih kadetkinja, Ivona Jurković je osvojila 3 srebra u disciplinama 100 i 200 m leđno te 800 m slobodno. Ivona je razveselila i A normom na 800 slobodno.
Ponovno je oduševila i Sara Marković s osvojena 3 zlata u disciplinama 100 i 400 m slobodno i 400 m mješovito. U disciplini 200 m leptir bila je druga, a na 200 m mješovito treća. Posebno treba istaknuti da je Sara osvojila pehar za najvrjedniji zbroj rezultata u 4 discipline te je proglašena najboljom mlađom kadetkinjom ovog natjecanja.
Isplivana su 84 osobna rekorda, a i ostale predstavnici kluba su, također, dobro plivali i ostvarili svoje najbolje rezultate u većini disciplina. To su: David Vizjak, Leona Juriša, Filip Kukec, Rina Rogina, Patricija Švetak, Petra Švetak, Ana Pitner, Vedran Šavor, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, Ivan Turkalj i Lovro Črnila. Posebno izdvajaju Hanu Ivanković koja je isplivala A normu u disciplini 800 m slobodno i Mašu Manojlović koja je također isplivala A normu za nastup na kadetskom prvenstvu Hrvatske u disciplini 100 m prsno.