Mladi plivači Baroka nastupili na miniGP-u u Varaždinu

8. međunarodni plivački miting „Sv. Nikola“

10. 12. 2018.

U organizaciji PK Barok, u subotu je održan 8. međunarodni plivački miting „Sv. Nikola“.
Od 318 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine, nastupio je i 31 član varaždinskog kluba. Osvojeno je fenomenalnih 35 medalja; od toga 9 zlatnih, 10 srebrnih i 16 brončanih. Također, plivači Baroka isplivali su brojne A i B norme za kadetsko Prvenstvo Hrvatske.
Klub je, uz medalje, osigurao i vrijedne nagrade, kao i 4 trofeja za najvrjedniji rezultat u kategoriji kadeta i mlađih kadeta (u muškoj i ženskoj konkurenciji). Kod kadeta najbolji su bili Tara Svedrović i Patrik Erceg, a u konkurenciji mlađih kadeta Marta Žuvić i Leon Novak.
Također, posebnom novčanom nagradom nagrađeni su Patrik Erceg i Tara Svedrović za zbroj dva rezultata, te njihovi treneri.
U A kategoriji najbolja je bila Anamarija Zavrtnik s 2 zlata na 200 m mješovito i 200 m leptir i srebrom na 100 m slobodno. Nika Dobovičnik je bila druga na 100 m leđno i treća na 400 m slobodno, a Luka Štumberger je osvojio 3 brončane medalje – na 100 i 400 slobodno te 200 m mješovito. Luka Kokotec je bio dva puta treći – na 200 m leđno i 800 m slobodno, dok je Niko Balenta osvojio srebro na 800 m slobodno i broncu na 200 m leptir. Tih 5 plivača ušlo je i u sustav bodovanja mini GP natjecanja. U istoj kategoriji, Petra Švetak osvojila je broncu na 200 m prsno.
U B kategoriji medalje su osvojili: Filip Kukec – koji je bio drugi na 400 m mješovito i treći na 100 m prsno i 800 m slobodno, te Maša Manojlović s broncom na 200 m prsno. Maša je u toj disciplini isplivala svoju prvu A normu za kadetsko Prvenstvo Hrvatske.
U C kategoriji do medalja su doplivali: Mihael Kolarek s 1. mjestima na 100 m slobodno i 200 m mješovito te 2. mjestima na 400 m slobodno i 100 m leptir. Sara Marković je osvojila 3 zlata: na 200 m leptir, 100 m prsno i 200 m mješovito, te srebro na 100 m slobodno, a Ivona Jurković 2 zlata na 100 i 200 m leđno, te broncu na 400 m slobodno.
U najmlađoj, D kategoriji, najbolji su bili: Teodora Liber Kos sa srebrom na 400 m slobodno i 3 bronce – na 100 m slobodno, 200 m mješovito i 200 m leđno, Patricija Švetak sa srebrima na 100 m slobodno i 100 m leptir, te Vedran Šavor s broncom na 100 m leđno.
Nastupili su još: Leona Juriša, Hana Ivanković, Anja Mirilović, Greta Šimunec, Ana Pitner, Rina Rogina, Andro Šantek, Davorin Suhanek, Lovro Črnila, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Lovro Juretić, David Hrastovec, David Vizjak, Adam Kazić, Vito Šalamon i Karlo Lenčić.