Mladi Dabrovi slomili žilavu Spačvu

GRK Varaždin 1930 - Spačva 29:25

12. 11. 2018.

Još jedna uzbudljiva, ratnička utakmica u Graberju. Varaždin je nakon velike borbe uspio slomiti otpor žilave Spačve, osvojiti peti bod u prvenstvu i popeti se na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.
Izuzetno izjednačeno bilo je cijelu utakmicu. U prvom poluvremenu Varaždin je veći dio vodio s jednim do dva gola razlike, a onda popustio i dozvolio Vinkovčanima da taj dio završe u svoju korist (13:14). Drugo poluvrijeme Varaždin je „lovio“ vodstvo Spačve punih deset minuta, a onda je konačno krenulo. Mladi Dabrovi, Vojnović i Tači, poravnali su na 20:20, gosti su opet poveli preko Smojvera, a onda je Vojnović s dva uzastopna gola preokrenuo na 22:21. Črnila potom brani zicer, Levak zabija za 23:21, a minutu kasnije odlični Matej Tači povisuje na 24:21. Uspjela je Spačva doći na minus dva, ali čini se kako se ključni trenutak zbio u 58. minuti kada je Kaštelan s deset metara pogodio za 27:24 i time praktički riješio pitanje pobjednika. Varaždinska mladost se veselila, imala se i čemu. Opet su „isplivali“ neki novi klinci poput odličnih Mateja Tačija i Petra Vojnovića. Ne treba nikako zanemariti niti ostale, a naročito povratnika Trojka i vođu ove mlade momčadi, kapetana Juricu Vidačeka.
Ilija Duka Puljević, trener GRK Varaždina 1930: Ovo je važna pobjeda koju je trebalo odraditi i zaraditi. Opet smo pokazali karakter i „fajt“. Krenuli smo dobro, ali potom stali što i ne treba čuditi s obzirom na našu mladost. Spačva je to iskoristila i okrenula rezultat. Nismo gubili glavu i točno smo znali što treba raditi. Ostali smo bez Špruka u nastavku, ali Tači ga je odlično zamijenio. Onda smo ostali bez Novaka i Trojka, ali uspjeli smo se zakrpati i zasluženo pobijediti. I reći ću još ovo. Varaždin ima fenomenalne uvjete za rukomet, ali ne može se dogoditi da nisu primjereni ovoj razini natjecanja. Ne može se dogoditi da dvorana bude prljava, a isto tako klub ne može sebi dozvoliti da na klupi nema fizioterapeuta.

GRK Varaždin 1930 – Spačva 29:25 (13:14)
GRK Varaždin 1930: Baranašić, Meštrić (1), Črnila (4), Špruk 2, Pedić 3, Novak 5, Vojnović 3, Car, Divjak, Vidaček 4, Budinski, Artić, Tači 5, Levak 1, Trojko 5, Kaštelan 1.
Spačva: Stojanović (5), Rimac (2), Jurić, Maroš, Mažurana, Koncul 2, Ilić, Saravanjir 1, Vukušić 3, Antunović, Raguž 9, Mihaljević 1, Domagoj Smojver 5, Bolanča 1, Božić 1, Dominik Smojver 2.
Sedmerci: Varaždin 2/2, Spačva 4/7. Isključenja: Varaždin 6 minuta, Spačva 4 minute.