Mladi Dabrovi pružili dobar otpor favoriziranim Sesvetama

Sesvete - varaždin 1930 32:26

03. 11. 2018.

Varaždinski rukometna mladost hrabro je odigrala protiv favoriziranog Sesveta, ali nije išlo. U ovom trenutku Sesvete su ipak jače i iskusnije.
Počelo je solidno, čak vrlo dobro. Varaždin je bez kapetana Vidačeka, koji ima ozlijeđenu tetivu, držao priključak skoro cijelo prvo poluvrijeme. Sesvete su u jednom trenutku pobjegle na 10:7, ali su Pedić, Levak i Kaštelan poravnali na 10:10. Onda opet domaći pojačavaju gas i poluvrijeme završavaju s plus tri. U 39. minuti Sesvete dolaze i do pet golova prednosti (21:16), ali Varaždin s tri gola malog Petra Vojnovića i jednim Pedića u 46. minuti stiže samo na dva gola zaostatka (22:20). Ipak, ključni trenutak dogodio se kod rezultata 23:21. Sesvete su imale penal, Meštrić je obranio, Varaždin je imao polukontru za minus jedan, ali radi tehničku grešku, zarađuje dvije minute, Sesvete postižu gol i tu se sve prelomilo. Poraz na kraju izgleda možda i malo visok (plus 6), ali mladi Dabrovi su oduševili sve u sesvetskoj dvorani. Primjerice, Petar Vojnović ušao je u drugom dijelu i imao šut 4/4. Prve golove postigao je i Matej Tači (2/2), a vrlo dobar bio je i Nikola Kaštelan koji je postigao tri gola.

Sesvete – GRK Varaždin 1930 32:26 (17:14)
Sesveta: Mudrinjak, Panjan (11), Grgurić 2, Šuker, Semren, Šehić 2, Ezgeta 6, Perković 2, Mirosavljević 1, Mihaljević 3, Jurakić 3, Šušnja 2, Bahtijarević 5, Mršić 1, Kocen 1, Strbad 4.
GRK Varaždin 1930: Meštrić (8), Črnila (2), Špruk 6, Vargek, Pedić 2, Novak 6, Vojnović 4, Divjak 1, Vidaček, Puček, Budinski, Artić, Tači 2, Levak 2, Kaštelan 3.
Sedmerci: Sesvete 2/3, Varaždin 1/1. Isključenja: Sesvete 2 minute, Varaždin 4 minute.

Rezultati 6. kola Premijer lige: Poreč – Rudan odgođeno, Gorica – Rudar 25:25, Spačva – Zamet 26:24, Umag – Dubrava 33:30, Sesvete – GRK Varaždin 1930 32:26.
Poredak: 1. Umag 12, 2. Sesvete 10, 3. Dubrava 10, 4. Rudan 6 (utakmica manje), 5. Spačva 6, 6. Poreč 5 (utakmica manje), 7. Rudar 3, 8. GRK Varaždin 1930 3, 9. Zamet 2, 10. Gorica 1.
U sljedećem kolu GRK Varaždin 1930 ugošćuje Spačvu.