Mirela Turk treća u Hrvatskoj u maratonu

TK Marathon 95 Varaždin

24. 04. 2017.

U nedjelju je u Rijeci pod okriljem manifestacije „Homo si teć“ održan 2. maraton i 16. polumaraton. Utrka je ujedno bila i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu.
Po sunčanom, ali vjetrovitom vremenu, članovi varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95 ostvarili su odlične rezultate u maratonu.
Najuspješnija plasmanom bila je Mirela Turk osvojivši ukupno treće mjesto u ženskom poretku, te je trećeplasirana i na državnom prvenstvu, s odličnim rezultatom 3:10:51, iza pobjednice Bojane Bjeljac i Marije Vrajić. Osim Mirele maraton je trčala i Jelena Domislović koja se plasirala na 16. mjesto s rezultatom 4:11:58.
Od maratonaca najuspješniji je bio Goran Pongračić koji je osvojio izvanredno sedmo mjesto u jakoj konkurenciji trkača s rezultatom 2:50:15. U poretku državnog prvenstva zauzeo je šesto mjesto, Saša Moslavac bio je 11. s rezultatom 3:13:00. Mario Pongračić maraton je istrčao za 3:20:20, Antun Belošević za 3:32:00, Petar Fajfarić 3:43:48 i Jakov Klapež 3:46:17.
Polumaratonsku utrku istrčala je Jasenka Martinez s vremenom 1:54:35.