Minimalna pobjeda Slobode ŠN, poraz Zelengaja

Županijske nogometne lige

18. 03. 2019.

Ivančica, jesenski prvak Prve županijske lige, u furioznom je stilu počela proljetni nastavak prvenstva. U Svetom Đurđu Ivančani su svladali domaću Dravu, koja je jedva skupila 12 igrača za zapisnik, rezultatom 4:1. Zanimljivo, Jerbić je doveo Ivančicu u vodstvo u 3. minuti, a domaći su izjednačili samo minutu kasnije preko Prloga. U 45. minuti Gregur ponovno dovodi Ivančicu u vodstvo, a u nastavku je s dva gola pobjedu gostiju potvrdio Božak. Sloboda ŠN pobijedila je s minimalnih 1:0 Mladosti iz Margečana. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Nikola Bubnjarić u 24. minuti. Polet iz Cestice iznenadio je ambiciozni Zelengaj svladavši ga golom Marka Vidrača u 70. minuti utakmice. U susretu dviju Plitvica, iz Selnika i Gojanca, nije bilo golova.
U Drugoj ŽNL neočekivan poraz doživjela je varaždinska Mladost koja je na domaćem terenu izgubila od Čeva 2:0. Strijelci za goste bili su Krampek u 62. i Kopjar u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Malo iznenađenje priredio je Dinamo iz Babinca koji je kod Mladosti u Sigetcu odigrao 1:1.

Prva ŽNL, 14. kolo: Sloboda ŠN – Mladost (M) 1:0, Drava – Ivančica 1:4, Polet Cestica – Zelengaj 1:0, Plitvica (S) – Plitvica (G) 0:0, Obreš – Polet (T) 0:1, Sloboda (T) – Vinica 1:2, Podravac Kitro – Budućnost 3:2. Poredak: 1. Ivančica 36, 2. Vinca 29, 3. Zelengaj 28, 4. Polet (T) 28, 5. Budućnost 23, 6. Plitvica Gojanec 22, itd.
Druga ŽNL, 14. kolo: Mladost (VT) – Mladost (Š) 1:3, Lepoglava – Dinamo 01 2:2, Trnje – Zadrugar 3:2, Mladost (Vž) – Čevo 0:2, Rudar – Beretinec 1:5, Novakovec – Radnički 3:1, Mladost (S) – Dinamo (B) 1:1. Poredak: 1. Mladost (S) 29, 2. Beretinec 28, 3. Radnički 28, 4. Zadrugar 27, 5. Čevo 25, 6. Mladost (Vž) 23, itd.
Treća ŽNL, 15. kolo: Podravac (Sv) – Omladinac 13:0, Nova Ves – Sračinec 3:0, Vindija – Orač 0:7, Vratno – Bratstvo 3:1, Klenovnik je bio slobodan. Poredak: 1. Orač 39, 2. Nova Ves 34, 3.Klenovnik 20, 4. Podravac (SV) 19, 5. Omladinac 16, itd.